رقابت قصه گویان منطقه ۳ کشور در شیراز

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:31 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۴۳۹۰۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
بیست‌ و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه سه کشور با حضور نمایندگان ۶ استان در شیراز آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در آیین گشایش این رویداد که امروز شنبه آغاز بکار کرد، با بیان اینکه سرزمین کهن ایران به سبب برخورداری از ادبیات غنی و پربار مهد قصه و قصه‌گویی است، گفت: بزرگان این سرزمین همواره از قصه‌گویی و اعجاز جادویی آن در راستای انتقال ارزش‌ها، افکار و مهارت‌ها بهره برده‌اند و این ابزار ارزشمند را به‌عنوان واسطه‌ی تربیتی برای هدایت نسل‌ها به‌کار گرفته اند.

زهرا افتخاری با طرح این پرسش که اگر کلمه نبود قصه‌ای آفریده می‌شد؟ ادامه داد: قصه‌ها آفریده می‌شوند تا جهانی تازه بسازند؛ قصه از دیرباز رسانه‌ی انسان برای فهم و انتقال تحولات اجتماعی، کنش‌های فردی، شرح زندگانی‌ها و رخداد‌های تاریخی و مذهبی بوده است که راهی به شناخت و فهم فرهنگ‌های نوین می‌شود. زندگی را تأویل می‌کند، سنت‌ها و مراسم و مناسک را خلق می‌کند، اعضای یک فرهنگ را به یکدیگر پیوند می‌زند و پل ارتباطی نسل‌های گوناگون می‌شود.

به گفته افتخاری، جهان قصه، جهان تضاد‌ها و تفاهم‌هاست، جهان ساختن است، جهان فراز و فرود عاطفه، جهان مرگ‌ها و تولدها، جهان دوست داشتنی که در آن نایافته‌ها، یافته می‌شوند و ناممکن‌ها، ممکن.

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه سه کشور در شیراز که عصر روز جمعه ۱۷آبان به همت اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس آغاز شده است، تا ۱۹ آبانماه در محل سالن همایش‌های بین المللی هتل هما در شیراز ادامه دارد.
برچسب ها: قصه ، قصه گویی ، جشنواره
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°