از ثبت نام تا شرایط واگذاری در طرح اقدام ملی مسکن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:33 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۴۳۹۱۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ثبت‌نام در طرح اقدام ملی در تمام استان‌ها شروع می‌شود، گفت: پس از بازگشایی سامانه، متقاضیان تا سه روز فرصت ارسال مدارک و احراز شرایط را دارند و تمام مراحل ثبت‌نام از طریق سامانه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمود محمودزاده در برنامه تیتر امشب با اشاره به چهار شرط متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن گفت: نخستین شرط این است که متقاضیان از اول فروردین ۸۴ فاقد مالکیت مسکونی باشند.

او افزود: از دیگر شرط‌ ها این است که متقاضیان از اول انقلاب تاکنون از هیچ تسهیلاتی استفاده نکرده باشند.
شرط سوم شرط تاهل یا سرپرست خانوار است.

همچنین شرط چهارم این است که متقاضیان حداقل پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را داشته باشند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت شهرسازی ادامه داد: سه شیوه برای تامین زمین برای دهک‌های مختلف متقاضی در این طرح تعیین کرده‌ایم.
 

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند از وام ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی بانک مسکن هم استفاده کنند که این تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد کارمزد برای فروش اقساطی است.

محمودزاده با تاکید بر اینکه ثبت‌نام در طرح اقدام ملی در تمام استان‌ها شروع می‌شود، گفت: پس از بازگشایی سامانه، متقاضیان تا سه روز فرصت ارسال مدارک و احراز شرایط را دارند و تمام مراحل ثبت‌نام از طریق سامانه انجام می‌شود پس از آن واجدان شرایط برای تطبیق مدارک باید اقدام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ثبت نام استان‌ها را این طور دسته بندی کرد...معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص قیمت هر واحد آپارتمان در این طرح، گفت: قیمت هر متر مربع خانه در این طرح بسته به شرایط واحد مسکونی و ساختمان متفاوت است.

او توضیح داد: اگر متوسط قیمت هر مترمربع ۲.۵ میلیون تومان را در نظر بگیریم یک واحد آپارتمان ٧۵ متری حدود ٢٠٠ میلیون تومان تمام می‌شود.

او گفت: طرح ملی مسکن با هدف خانه دار کردن ۶ دهک جامعه طراحی و در حال عملیاتی شدن است، تولید مسکن برای دهک‌های یک و دو که با نهاد‌های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی صورت می‌گیرد.

محمود زاده گفت: در طرح ملی مسکن دهک‌های ۴ تا ۷ هم ویژه دیده شده اند.

ایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن دیگر میهمان برنامه در ادامه پیشنهاد‌هایی برای کمک بیشتر به متقاضیان و دهک های پایین تر ارائه کرد و گفت:او سپس به مقوله اعتمادسازی شهروندان اشاره و تصریح کرد: باید در زمینه بافت‌های فرسوده مطالعه بیشتری شود و شرایطی برای مردم فراهم کنیم که با رضایت و بدون نگرانی در طرح مشارکت کنند.
 
مجید کیان پور عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه برنامه، تلفنی به اهمیت نوسازی بافت‌های فرسوده اشاره و تاکید کرد: دراین بافت‌ها برای تولید مسکن امکانات خوبی به لحاظ زیر و روبنایی وجود دارد، که متاسفانه تا امروز استفاده درستی از ان‌ها نشده است.

او افزود: در مدت دولت ۱۱ و دوازدهم اگر اهتمام ویژه‌ای در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده شده بود ما ظرفیت ساخت سالانه ۱۰۰ هزار واحد را داشتیم.

او گفت: آنچه مهم است تا مزایا و مشوق‌های لازم برای اجرای این طرح فراهم نکنیم استقبال زیادی از طرح نخواهد شد.

کیان پور ادامه داد: روش نقطه‌ای در این باره جوابگو نیست و باید ارزش افزوده‌ای در نوسازی بافت‌های فرسوده عاید متقاضیان شود و تلاش کنیم محله ای را نوسازی کنیم، نه فقط یک سازه یا واحد را. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °