تمرین دختربچه ها قبل از ورود رئیس جمهور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:28 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۷۴۴۰۴۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
خبر مقدم گفتن به مقامات بخش کوتاهی از تشریفات استقبال است که اگرچه گاهی اصلا دیده نمی شود اما بچه ها برای انجام آن روزها و هفته ها تمرین می کنند و مرارت می کشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

در اغلب سفرهای مقامات به شهرهای مختلف، به ویژه در سفرهای استانی، نخستین کسانی که پای پلکان هواپیما با رئیس جمهور روبرو می شوند، پسرها یا دخترانی اند که دسته گل به دست، شعر یا متنی را با جدیت تمام دکلمه می کنند.

اگرچه کمتر کسی از مقامات شهر میزبان و مسئولان همراه رئیس جمهور و حتی خبرنگاران به آن متن توجه می کنند، اما کلمه به کلمه و حرف به حرف آن دکلمه برای ادا شدن، تمام انرژی، احساس و رویاهای گوینده را در بر دارند.

تمرین دختربچه ها قبل از ورود رئیس جمهور

آن کلمات وزین که با لحن تاکید شده و با مسئولیت پذیری درس آموز بچه ها بیان می شوند و آن ثانیه های سنگین، چنان وزنی بر روح و روان و احساس و حنجره و جسم گوینده تحمیل می کنند که بچه ها را، دختر باشند یا پسر، تا ساعت ها درگیر می کند. هرچند که همیشه، همه مسئولان میزبان رئیس جمهور، در نقش هندل کننده و مدیر تشریفات، آنچنان برای ردیف کردن روند ورود رئیس جمهور عجله دارند و احساس مسئولیت می کنند که گویی دکلمه کردن آن بچه ها، اتفاق زائد تشریفات میزبانی است و هنوز کلمه آخر بچه منعقد نشده، دست دراز کرده و ضمن دخالت در کار اهدا دسته گل، با فشار بر بازو یا پشت بچه، او را به کناری می رانند تا زودتر خودشان با دست فرش قرمز را نشان داده و خطاب به مقام ارشد کشور بگویند: بفرمائید...

خوشبختانه در اغلب موارد، مسئولان تشریفات فراموش نمی کنند که باید هدیه ای آماده کنند تا از طرف رئیس جمهور به بچه ها تقدیم شود.

آن هدیه و آن لحظه ها اگر مهمترین اتفاق یا خاطره تمام عمر بچه ها نباشد، لااقل یکی از بزرگترین هاست و می تواند سازنده دنیایی از رویاها و خیالبافی های کودکانه باشد.

وقتی بچه ای تپق می زند یا برای لحظاتی کلمه بعدی را فراموش می کند یا جابجا و حتی اشتباه می خواند، کاش کسی باشد که به او بباوراند که کارش هیچ فاجعه ای به بار نیاورده و بزرگترین و باسابقه ترین مجریان و گویندگان هم، حتی بدون حضور یک مقام عالیرتبه تپق می زنند و اشتباه می کنند.

روزهای قبل از آن چند دقیقه هم، دنیایی است...

تمرین دختربچه هایی که یکشنبه 19 آبان 98 در فرودگاه شهید صدوقی یزد به رئیس جمهور روحانی خیر مقدم گفتند:

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°