تشکیل ۳۵ پرونده تخلف دفاتر هواپیمایی در ایام اربعین

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:00 - شنبه 03 اسفند 1398
کد خبر : ۷۴۴۰۶۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از تشکیل ۳۵ پرونده تخلف دفاتر هواپیمایی در ایام اربعین خبر داد و گفت: ۲۳ تخلف مربوط به استان تهران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید یاسر رایگانی در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: در طرح اربعین هزار و ۲۵۶ گشت مشترک تعزیرات در سراسر کشور برگزار شد و پنج هزار و ۸۸ مورد بازرسی صورت گرفت که هزار و ۸۷۸ واحد تخلف داشتند و دو هزار و ۳۲ واحد بدون تخلف بودند و به هزار و ۱۸۷ واحد تذکر داده شد.

وی گفت: در این طرح دو هزار و ۴۱۷ پرونده تشکیل شد و متخلفان به پرداخت ۳۷ میلیارد و ۹۸۵ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

آقای رایگانی به تخلف دفاتر هواپیمایی در ایام اربعین اشاره کرد و افزود: بیشترین تخلف مربوط به استان‌های تهران و خوزستان بود.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: زمانی که سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌هایی خاص و با مجوز خاص امکان فروش بلیت اربعین را می‌دهد آیا اگر در شبکه، دلالی نیست پس در چه قالبی تخلف‌ها صورت می‌گیرد؟

وی به آگهی فروش یک شرکت هواپیمایی خارجی اشاره کرد و گفت: این شرکت خارجی قیمت پرواز شیراز به نجف را ۱۱ میلیون تومان آگهی کرده بود که همان زمان برای سخنگوی سازمان هواپیمایی فرستادم، اما هیچ واکنشی نشان نداد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: قاعدتاً دفاتر هواپیمایی خارجی هم نباید اجازه داشته باشند که حدود پنج برابر قیمت دفاتر داخلی بلیت‌های خود را به فروش برسانند.
 

آقای رایگانی در باره افزایش قیمت برخی خودرو‌های داخلی هم گفت: در شرایطی که در دو ماه گذشته شاهد سیر نزولی قیمت خودرو بودیم و قیمت برخی خودرو‌ها تا ۶ میلیون تومان کاهش یافته بود، متاسفانه خودروسازان با عرضه نکردن و پلاک گذاری نکردن خودرو خللی ایجاد کردند و هم اکنون شاهد افزایش حدود ۱۱ میلیونی برخی خودرو‌های داخلی هستیم.
 

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین گفت: انجمن صنفی دندانپزشکان که تبلیغات آدامس و خمیردندان را تایید می‌کند، قیمت انواع ایمپلنت را هم به مردم اعلام کند.

رایگانی افزود: چندی پیش ما اعلام کردیم که در یکی از مناطق تهران ایمپلنت یک دندان با ۵۶ میلیون تومان انجام شده بود و برخی دندانپزشکان نیز دلار دریافت می‌کردند که همان زمان از وزارت بهداشت خواستیم ورود کند.

وی گفت: اخیرا هم شاهد بودیم که برخی ایمپلنت را به قیمت دو میلیون تومان خریداری کرده بودند که ظاهرا آسیب فراوانی به مردم وارد شده بود که بخشی از این آسیب‌ها از نگاه کارشناسان موجب عفونت مغزی هم می‌شود.

آقای رایگانی در همین خصوص از مردم خواست فریب تبلیغات در حوزه خدمات دندانپزشکی را نخورند و مقصر اصلی در این خصوص را متولیان در حوزه دندانپزشکی خواند.

رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تعزیرات چه نظارتی بر عملکرد خودروسازان دارد، گفت: سازمان نظارتی نیستیم و دستگاه رسیدگی کننده هستیم.

وی افزود: روزانه آمار تولید و فروش خودرو و موجودی قطعات خودرو و تعداد انبار‌ها به ما ارسال می‌شود، اما مرجع قیمت گذاری سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان است و معتقدیم قیمت گذاری برخی خودرو‌ها تابع قیمت تمام شده، لوازم یدکی و حقوق کارگری و بیمه نیست.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره پرونده ذرت‌های آلوده هم گفت: این پرونده در اختیار تعزیرات نیست، اما مردم مطمئن باشند که یک دانه ذرت هم وارد چرخه تولید و توزیع نشده است.

رایگانی افزود: نگرانی اصلی درخصوص امحای این ذرت هاست چراکه به دلیل آلودگی نه می‌توان آن را به دریا انداخت و نه به دلیل هزینه‌های سوخت می‌توان آن را حمل کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضع پرونده شهرداری تهران و سازمان حمل و نقل و ترافیک در بحث عوارض و طرح ترافیک گفت: این پرونده در مرحله بدوی است و ما دوست نداریم با یک پرونده وارد تقابل رسانه‌ای شویم و آن دسته از مسئولان شهری که اعلام کرده اند، رسیدگی به این تخلف در صلاحیت تعزیرات نیست باید بدانند که هرگونه گرانفروشی در کالا و خدمات را تعزیرات می‌تواند ورود کند.

رایگانی درخصوص آخرین وضع پرونده مدیران متخلف سازمان تعزیرات هم افزود: سه نفر از همکاران ما در ستاد تخلفاتی را داشته اند که با پیگیری رئیس سازمان تعزیرات و دستور وی به حراست سازمان تعزیرات این افراد به دادگستری معرفی شدند و پرونده آماده ارسال به دادگاه است.

وی در پاسخ به سوالی درباره تخلف اپراتور‌ها در ایام اربعین گفت: اگرچه وزیر ارتباطات اعلام کرد ۲۶ میلیارد تومان باید به زائران اربعین برگشت داده شود، اما باید به ما اعلام کنند که این تخلفات بابت کم فروشی در حجم بسته‌ها یا گرانفروشی در قیمت بسته‌ها بوده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: باید اپراتور‌های متخلف به ما معرفی شوند و مرجع معرفی هم وزارت ارتباطات است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°