گرفتار حاشیه‌ها نمی‌شویم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:27 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۷۴۴۲۵۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
رئیس قوه قضاییه گفت​: گرفتار حاشیه‌ها نمی‌شویم و مصمم‌تر از همیشه پای کار مبارزه با فساد خواهیم ماند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس قوه قضائیه با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت باسعادت پیامبر اسلام (ص)، وحدت و انسجام را امری ضروری برای جوامع اسلامی دانست و با اشاره به سوءاستفاده دشمنان، از ایجاد تفرقه در مسلمانان گفت: باید با تقریب مذاهب، و با شناختن ترفند‌های دشمن، از ایجاد اختلاف جلوگیری کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در نشست مسئولان عالی قضایی، با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی، پرچم دار وحدت در امت اسلامی است، تصریح کرد: بسیاری از ملت‌های مسلمان، امروز متوجه ضرورت اتحاد اسلامی شده اند، و این باعث عصبانیت دشمن شده است.
 
رئیس دستگاه قضا، همچنین با تاکید بر همگانی بودن مبارزه با فساد گفت: مبارزه با فساد، درون نظام اسلامی قرار دارد و هرکس دغدغه نظام، ارزش‌ها و مردم را دارد باید دغدغه مبارزه با فساد داشته باشد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دشمنان و استعمارگران همواره در طول تاریخ از تفرقه میان امت اسلامی سوء استفاده کرده اند، ادامه داد: از جمله تلاش‌های دشمنان در سال‌های اخیر، ایجاد تفرقه در امت اسلامی و سوء استفاده از آن بوده است؛ لذا امروز بیش و پیش از گذشته، امت اسلامی ضرورت وحدت را متوجه است.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به تاکید‌های مقام معظم رهبری در خصوص تقریب و نزدیکی بین دولت‌ها و ملت‌های مسلمان، این امر را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و افزود: امروز هر کس دانسته یا نادانسته، خواسته یا ناخواسته، وحدت را مخدوش کند، در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه پرچمداری وحدت توسط جمهوری اسلامی باعث عصبانیت دشمنان شده است، اظهار کرد: امروز بسیاری از ملت‌ها و مردم مسلمان متوجه ضرورت وحدت و شناخت دشمن شده اند. امیدواریم این انسجام و وحدت، روز به روز افزایش یابد و ایجاد فرقه‌های دست ساخته دشمن در جامعه اسلامی به حاشیه برود تا امت اسلامی با وحدت و یکپارچگی در جهت اهداف بلند و آرمان‌های خود گام بردارد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود، مبارزه با فساد را نکته‌ای اساسی برای نظام اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد در ذات نظام وجود دارد و هیچکس نمی‌تواند دغدغه مردم، نظام و کشور را داشته باشد، اما دغدغه مبارزه با فساد نداشته باشد.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مبارزه با فساد یک اصل و ضرورت است، تصریح کرد: امروز به برکت خون شهیدان و هدایت‌های مقام معظم رهبری، پرچم مبارزه با فساد برافراشته شده و یک موضوع کاملا همگانی است که مربوط به همه بخش‌ها و آحاد مردم است. هر کس امروز به نام مدیر به مردم خدمتگزاری می‌کند، باید بداند توقع مردم از همه دستگاهها، اداره‌ها و سازمانها، سلامت نظام اداری و خدمت بدون شائبه و مبارزه با فساد است.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه مسئله فساد برای همه رنج آور شده است، تاکید کرد: دستگاه قضا مصمم است این روند را دنبال کند و هیچگونه حاشیه سازی، ما را گرفتار نخواهد کرد، از مبارزه با فساد باز نخواهد داشت و روند کار دستگاه قضایی را کند نخواهد کرد. ما مصمم‌تر از همیشه به صورت قاطعانه با فساد مبارزه می‌کنیم و مردم را نیز در جریان اقدام‌های خود قرار خواهیم داد، زیرا معتقدیم مشارکت و احساس مسئولیت مردم در این زمینه بسیار مهم است.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن قدردانی از برگزارکنندگان همایش دادستان‌های سراسر کشور، اثر این همایش را در اجرای مباحث آن دانست.
وی همچنین دستور داد تغییرات مورد نیاز در قانون مجازات اسلامی یا آیین دادرسی کیفری، هر چه سریع‌تر و با کار انقلابی، به مجلس شورای اسلامی اعلام شود.
براساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه از اجرای طرح «هر مسجد، یک حقوقدان» با محوریت بسیج حقوقدانان و اعلام آمادگی هزار مسجد در کرج برای اجرای این طرح خبر داد.
محمدجواد لاریجانی رئیس ستاد حقوق بشر نیز گزارشی از حضور جمهوری اسلامی در مجمع عمومی شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه داد و گفت: فضا در این نشست در مجموع مثبت بود و گزارش منقح و کاملی از وضع حقوق بشر در کشور ارائه شد.
بر اساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی در خصوص اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری در دستور کار امروز مسئولان قضایی قرار داشت که مواردی از آن به تصویب رسید.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°