گشایش کارخانه فولاد بافت کرمان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:02 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۷۴۴۲۷۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
کارخانه احیای مستقیم شماره یک فولاد بافت در نخستین روز از سفر رئیس جمهوری به کرمان با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن سالانه تولید آهن اسفنجی به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
طرح فولاد بافت از پروژه‌های استانی فولاد است که عملیات اجرایی آن در جهت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در شهرستان بافت کرمان با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی و ۸۰۰ هزار تن فولاد خام در سال ۸۵ مصوب شورای اقتصاد و در سال ۸۶ در زمینی به مساحت ۶۱۲ هکتار آغاز شد.

این طرح را شرکت گسترش صنایع ماهان و بانک صنعت و معدن و متعاقب آن شرکت احیا استیل بافت تشکیل و عملیات اجرایی طرح را به عنوان کارفرمای جدید به دسشت گرفتند.

فاز نخست آن که توسط ریاست جمهوری افتتاح شد واحد احیاء مستقیم با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن به تولید رسیده این پروزه از سال ۸۶ آغاز و ارزش واحد احداثی ۱۲۰ میلیون یورو بوده که ۲۵۰ نفر اشتغال مستقیم و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر غیر مستقیم اشتغالزایی می‌کند.

در این طرح بیش از ۵۰ هزار متر مکعب بتن ریزی، چهار هزار و تن۸۹۰ اسکلت فلزی، و هفت هزار و ۶۴۱ تن تجهیزات نصب شده است.

فاز دوم فولاد بافت کلنگ زنی شد

همزمان با این طرح فاز ۲ این پروژه هم از محل منابع فاینانس چینو بر اساس مصوبه شورای اقتصاد امروز (دوشنبه) با حضور رئیس جمهوری وزیر صمت و استاندار کرمان کلنگ زنی شد و عقد قرارداد واحد گندله سازی به ظرفیت ۲ و نیم میلیون تن با پیمانکار منعقد شده است.


در سفر دو روزه رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان کرمان ۲۰ طرح مهم با سرمایه گذاری ۱۵هزار میلیارد تومان در این استان به بهره برداری می‌رسد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°