تربیت نیروی ماهر جایگزین صدور مدرک

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:52 - پنجشنبه 08 خرداد 1399
کد خبر : ۷۴۴۳۱۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: ۴۵ درصد مراجعه کنندگان به فنی و حرفه‌ای فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند. آموزشگاه‌ها به جای صدور مدرک، به سمت تربیت نیروی کارامد بروند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علی اوسط هاشمی در نشست خبری با اشاره به اینکه باید ارزش مهارت را در جامعه ارتقاء ببخشیم گفت: در جامعه کمتر از مهارت صحبت می‌شود که این نگاه باید اصلاح شود. ارزش مهارت در دنباله دار بودن است و سواد و مهارت پایان ناپذیر است.
 
 
او گفت: اساس کار بر پایه آموزش‌هایی است که امروز حاصل سرعت عجیب تکنولوژی و دانش بوده و بی ثباتی در بازار و حرفه های مختلف را ایجاد کرده است که برخی اوقات منجر به سقوط یعنی مشاغل مختلف می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه سرعت تکنولوژی اینقدر زیاد است که آینده را متصور کرده است افزود: ایران پیشتاز مهارت است، به هر کدام از موزه‌ها در سراسر دنیا سر بزنیم نشانی از مهارت ایرانی دیده می‌شود.

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه در اقتصاد مقاومتی و اقتصاد کلان باید مهارت پررنگ شود اظهار داشت: باید به سمتی رویم که در برنامه ششم و در آینده در برنامه هفتم مهارت امری ضروری قلمداد شود. باید بررسی کنیم چرا مهارت در کشور کمرنگ و بیکاری چالش اصلی کشور شده است. با وجود پتانسیل‌هایی که در زمینه مهارت وجود دارد باید کاری کنیم که افراد با داشتن مهارت و توانمندی بتوانند تبدیل به یک کارآفرین موفق شوند و رفته رفته بیکاری از کشور بیرون رود.

هاشمی با اشاره به نرخ بالای کارآفرینان بیکار گفت: با مهارت مشکل حل می‌شود، با توجه به الگو موفق کشور‌های دیگر باید به این جایگاه برسیم که با استفاده از مهارت ساختار آموزشی را بر پایه مهارت آموزی بنا کنیم و به سمتی برویم که نگاه کلان سیاست گذاران نسبت به مهارت تغییر کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۵°