استقرار سامانه ثبت دارایی نمایندگان در مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:39 - چهارشنبه 02 مهر 1399
کد خبر : ۷۴۴۳۲۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵
سامانه ثبت دارایی نمایندگان در مجلس مستقر شد و نمایندگان برای دریافت کد ثنا و در ادامه ثبت دارایی‌های خود به این سامانه مراجعه کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسدالله عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی پس از آغاز به کار سامانه ثبت اموال و دارایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ثبت اموال و دارایی مسئولان در مجلس به تصویب رسید و مراجع قضایی هم این مصوبه را ابلاغ کردند و نمایندگان مجلس همان طوری که اعلام کرده بودند اموال و دارایی خود را در سامانه مذکور ثبت می‌کنند، از امروز اموال خود را در این سامانه ثبت کردند.
 

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر از مسئولان مشمول این قانون می‌شوند، تصریح کرد: هر کسی که از تاریخ ۲۳ دی ۹۴ مسئولیتی گرفته است شامل این قانون است و موظف است اموال و دارایی خود را در این سامانه ثبت کند.

عباسی گفت: از آنجایی که در سال آخر کاری مجلس دهم هستیم، ابتدا اموال و دارایی‌های خود در سال ورودی خود به مجلس را ثبت می‌کنیم و سپس در هفتم خرداد ۹۹ یعنی زمان پایان مجلس دهم هم یک بار دیگر اموال و دارایی خود را در این سامانه ثبت کرده و به قوه قضاییه اعلام می‌کنیم.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: امیدواریم با ثبت اموال و دارایی مسئولان مردم اعتماد بیشتری به مسئولان داشته باشند و قوه قضاییه دارایی‌های مسئولان را تحت نظارت خود قرار دهد و قطعا این مسئله منجر به پیشگیری از برخی جرایم و همچنین شبهات در مورد دارایی و اموال مسئولان می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۹°