دلایل کاهش تولید و صادرات طلا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:38 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۷۴۴۳۲۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: تولید و صادرات طلا به علت برخی مشکلات گمرکی متوقف شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمدولی افزود: با وجود علاقه فراوان سرمایه گذاران برای ورود به صنعت تولید طلا و جواهر اما متاسفانه به علت برخی کاغذبازی های اداری رغبت چندانی دیده نمی شود.
 
رئیس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه ادامه داد: صنعت طلا و جواهر چندسالی است درگیر تبصره و ماده و آیین نامه شده است، حاصل این بخشنامه‌ها آزار تولیدکنندگان را دارد؛ در حالی که این صنعت ارزآور بوده و قابلیت صادرات مناسبی را در کنار اشتغالزایی بالا دارد.
 
او گفت: مالیات ارزش افزوده که از دوره قبل مجلس ایجاد شده، همچنان معضلات بسیاری را ایجاد کرده است.

ابراهیم محمدولی افزود: هنوز دولت و مجلس اقدام موثری برای رفع مالیات بر ارزش افزوده انجام نداده‌اند؛ این در حالی است که این عامل صنعت را به رکود فرو برده است؛ به خصوص اینکه صادرکنندگان مصنوعات طلا که قصد حضور در بازار‌های صادراتی دارند، به دلیل کاغذبازی‌های ناشی از این قانون، از صادرات باز می‌مانند.

او تصریح کرد: این گونه رفتار‌ها در صنعت طلا و جواهر مشکل‌زا است و امروز در بازار داخلی، تولیدکنندگان و خریداران را دچار مشکل کرده است؛ چرا که این صنعت نیازمند تولید و فروش لحظه‌ای است و نگه داشتن کالا‌ها در انبار گمرکات مانع از ارزآوری می‌شود.
 
یزدانی نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر هم با اشاره به اینکه ایران جز ۵ کشور توامند تولید طلا و جواهر است گفت: ما به راحتی می‌توانیم در بازار‌های جهانی حضور فعالی داشته باشیم.

آقای یزدانی هشدار داد: مردم برای خرید سکه حتما از واحد‌های دارای پروانه کسب و نشان دار خرید کنند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°