پیامدهای غفلت از آموزش حکمرانی اسلامی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:04 - پنجشنبه 08 خرداد 1399
کد خبر : ۷۴۴۳۳۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
دبیر برگزاری همایش ملی حکمرانی اسلامی گفت: دلیل اصلی کند بودن آهنگ توسعه و رشد فساد در کشور ما غفلت از مقوله حکمرانی اسلامی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهدی غضنفری در گفتگوی ۱۸:۳۰ گفت: «شناخت دقیق از وضعیت کشور»، «کسب اطلاعات صحیح از وضعیت فضای جهانی» و «آگاهی عمیق از روش‌های تصمیم‌گیری مناسب»، از جمله اهداف راه‌اندازی مدرسه حکمرانی شهید بهشتی است.

او گفت: نخستین همایش ملی حکمرانی شامل چهار محور اصلی توصیف و تحلیل حکمرانی در گام اول انقلاب اسلامی، تبیین نظری حکمرانی اسلامی، الزامات تحقق گام دوم انقلاب اسلامی و آموزش و ترویج حکمرانی است.


دبیر برگزاری همایش ملی حکمرانی اسلامی با اشاره به اینکه الزامات تحقق گام دوم انقلاب از منظر سیاسی، فرهنگی و سیاسی، قانون و قضا، نهاد و ساختار، اقتصاد، بعد دفاعی ـ امنیتی، علمی و فناوری در این همایش بررسی می‌شود، گفت: حکمرانی در جهان مفهومی جدید و نوپاست، اما مفهوم حکمرانی در کشور ما ادبیات مدونی ندارد؛ بنابراین یکی از اهداف همایش تأمین ادبیات برای آموزش حکمرانی است.

غضنفری ادامه داد: در این طرح می‌خواهیم بررسی کنیم که چگونه می‌خواهیم به ۴۰ سال دوم انقلاب وارد شویم که چالش‌های دوره قبل را نداشته و مردم زندگی بهتری داشته باشند.

دبیر برگزاری همایش ملی حکمرانی اسلامی سپس به تفاوت حکمرانی اسلامی با حکمرانی خوب در غرب اشاره کرد و گفت:
 
 
مهدی غضنفری در ادامه پیشنهاد تشکیل مرکز تجمیع دانش حکمرانی جمهوری اسلامی را ارائه و خاطرنشان کرد: در این مرکز افرادی که وارد پست‌های جدید می‌شوند آموزش می‌بینند تا با تجربیات گذشتگان اشنا شوند و از موازی کاری‌ها پیشگیری شود.

او گفت: دلیل اصلی کند بودن آهنگ توسعه و رشد فساد در کشور ما نیز غفلت از این مقوله است...
 

دبیر برگزاری همایش ملی حکمرانی اسلامی سپس دلایل نامگذاری این مرکز به نام "مدرسه" را تشریح کرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۵°