مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران: افزایش قیمت تخم مرغ منطقی است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:31 - دوشنبه 18 آذر 1398
رئیس قوه قضائیه: تکیه به رأی و اراده مردم، از افتخارات نظامی جمهوری اسلامی است آقای رئیسی (در نشست مسئولان عالی قضائی): تفاوت اساسی انتخابات ایران با سایر کشورها، تکلیف‌مداری است رئیس قوه قضائیه: باید متناسب با الگوی ایرانی ـ اسلامی پیشرفت، موضوع انتخابات بررسی و قالبی مناسب در نظر گرفته شود همه باید در چارچوب قانون انتخابات عمل کنند و از سیاه‌نمایی، تخریب، و هر اقدامی که باعث ایجاد دوقطبی در جامعه شود پرهیز شود آقای رئیسی: در صورت تخلف انتخاباتی، مجریان و ناظران همان موقع پیگیری کنند و اگر لازم بود دستگاه قضایی برخورد کند رئیس قوه قضائیه (با ابراز خرسندی از آزادی دانشمند ایرانی از زندان‌های آمریکا): دانشمندربایی هم به فهرست اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا اضافه شد آقای رئیسی: مدافعان حقوق بشر باید نسبت به آن واکنش نشان دهند
کد خبر : ۷۴۴۳۳۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران با اشاره به افزایش حدود سه هزار تومانی قیمت هر شانه تخم مرغ گفت: این میزان افزایش، قیمت تخم مرغ را پس از حدود هشت ماه به میزان مصوب رسانده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای ترکاشوند در گفتگو با مجری برنامه روی خط خبر افزود: این قیمت واقعی است و از ضرر و زیان تولیدکنندگان جلوگیری می‌کند، هر چند زیان ماه‌های گذشته را که عرضه زیر قیمت مصوب بود، جبران نمی‌کند.

او تصریح کرد: با توجه به تولید مازاد تخم مرغ در هشت ماه گذشته قیمت آن به میزان کمتر از نرخ مصوب که حدود ۷۷۴۰ تومان در مرغداری است رسید که همین امر باعث ضرر و زیان تولیدکنندگان شده بود.

ترکاشوند گفت: با افزایش قیمت تخم مرغ در حال حاضر نرخ این محصول درب مرغداری به حدود نرخ مصوب رسیده است و این محصول در بازار هم با اضافه شدن هزینه‌های جانبی، مانند حمل و نقل و سود شبکه توزیع عمده فروشی و خرده فروشی که ۲۳ درصد به قیمت مصوب می‌افزاید با قیمت کیلویی ده هزار تومان یا شانه‌ای حدود ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

او تاکید کرد: این قیمت واقعی است و از ضرر و زیان تولیدکنندگان جلوگیری می‌کند، هر چند زیان ماه‌های گذشته را که عرضه زیر قیمت مصوب بود، جبران نمی‌کند.

ترکاشوند با اشاره به افزایش تقاضا برای صادرات تخم مرغ تصریح کرد: پس از لغو ممنوعیت صادرات تخم مرغ رایزنی‌های بسیاری برای بازیابی بازار‌های از دست رفته صادراتی صورت گرفت و در سه هفته اخیر نیز تقاضا برای صادرات این محصول نیز افزایش یافته است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران افزود: البته تنها میزان مازاد مصرف داخلی تخم مرغ صادر می‌شود و با توجه به تعهداتی که به بازار‌های داخلی داریم میزان صادرات مدیریت شد تا بازار داخلی با مشکل مواجه نشود.

ترکاشوند گفت: میزان تولید این محصول حدود ۲۵۰۰ تن در روز است.

وی افزود: برنامه ریزی تولید تخم مرغ به صورتی است که ده درصد بیشتر از میزان مصرف داخلی است و همین میزان مازاد مصرف هم برای صادرات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترکاشوند تاکید کرد: درحال حاضر هم تعادل ایجاد شده است و هم نیاز داخلی برآورده می‌شود و هم صادرات صورت می‌گیرد و قیمت تخم مرغ نیز با توجه به تثبیت بازار دیگر افزایش نمی‌یابد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۸°