سایه روشن لایحه جدید قانون تجارت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:52 - پنجشنبه 19 تير 1399
کد خبر : ۷۴۴۳۵۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۴
رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس: ناچار شدیم لایحه قانون تجارت را تعیین تکلیف کنیم و برای همین به نظر شورای نگهبان تمکین کردیم و لایحه به صورت عادی رسیدگی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ملکشاهی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره با تاریخچه قانون تجارت و سرگذشت لایحه جدید قانون تجارت گفت: ما هم قبول داریم که این قانون اهمیت و پیچیدگی خاص دارد و لایحه جدید هم ممکن است ایراداتی داشته باشد برای همین از نظرات بخش خصوصی برای بهبود و تکمیل آن استفاده می کنیم. او در خصوص مزایای لایحه جدید توضیح داد: 

احمد آتش هوش رئیس کمیسیون حقوقی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ضرورت به روزرسانی قوانین گفت: قانون تجارت قانونی مادر و بالادستی است و مفهوم این آن است که در اصلاح و تنظیم آن باید وسواس بیشتر و دقت و با احتیاط بسیار عمل کرد و ما به روند رسیدگی به این لایحه انتقاد داریم: 

آتش هوش همچنین تغییر از اساس قانون تجارت را درست ندانست و گفت: ما می توانستیم این قانون را از اساس دست نزنیم و موادی ر اضافه یا کم کنیم و اصلاح جزئی کنیم. او همچنین بر ضرورت مشورت با بخش خصوصی و اتحادیه ها و اصناف و بازرگانان برای تنظیم و اصلاح لایحه تاکید کرد: 

ملکشاهی نیز گفت: ما از اساس قانون تجارت را تغییر نداده ایم و قانون تجارت در دل لایحه جدید وجود دارد و مواد قانون تجارت قبلی را در این قانون آورده ایم. 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۸°