روحانی: راهی که دولت انتخاب کرده، درست است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:48 - شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر : ۷۴۴۴۸۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
حجت الاسلام و المسلمین روحانی با تشریح فواید برجام و خروج امریکا از آن، اظهار داشت: اگر مشکلاتی در کشور وجود دارد بخاطر دشمنان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز سه‌شنبه در نشست شورای اداری استان کرمان گفت: راه و مسیری که دولت انتخاب کرده درست است البته حرف شما نیز که سختی های زیادی دارید درست است.
 
روحانی افزود: این شرایط و سختی ها شرایطی بود که دشمنان برای ما ایجاد کردند و ما آغازگر نبودیم.
 
وی گفت: من شبانه روز تلاش می کردم که این برجام نشکند اما برخی می گفتند خب یک لیوان است دیگر، می رویم یکی دیگر می خریم.
 
روحانی با بیان اینکه 14 سال برای برجام تلاش شده است، افزود: ما می گفتیم نشکنید این را چون بعدا نمی توانید درستش کنید، ما می دانیم این چیست چون زحمتش را کشیدیم.
 
وی گفت: تمام پروژه هایی که دیروز افتتاح کردیم همه مدیرانشان گفتند ما قطعاتی کم داشتیم اما برجام که آمد همه آنها را وارد کردیم.
 
روحانی افزود: رهبران یکی از کشورها در سازمان ملل به من گفت ما به شما حسودی می کنیم که با برجام همه دنیا صف کشیده اند که بیایند ایران. شما چه جایگاهی دارید، چه استعدادی دارید که همه دنیا می خواهند بیایند کشور شما؟
 
وی گفت: یک دشمنی آمد و باعث ترک خوردن این لیوان شد و آن دشمن، امریکا بود.
 
روحانی خروج امریکا از برجام را خواسته اسرائیل و عربستان دانست و گفت: خود آنها گفتند که ما پول دادیم که ترامپ از برجام خارج شد.
 
روحانی تصریح کرد: مردم بدانید که اگر شما مشکل دارید از جای دیگر است، از ما نیست.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: کسانی که به بودجه و به اقتصاد کشور آشنا نیستند؛ می‌گویند نفت را می‌توان بعد به فروش رساند، اما منابع بزرگ خدادادی برای استفاده است و درب بستن و قفل کردن هنر نیست.

رئیس جمهوری افزود: در سال ۹۰ و ۹۱ که تحریم به نفت فشار آورد، فروش آن کاهش پیدا کرد و بعد از برجام از یک میلیون بشکه به ۲ میلیون ۸۰۰ تن نفت رسیدیم و در سال ۹۴، ۸۰۰ میلیون دلار خرج کردیم تا چاه‌ها را روی خط بیاوریم و در سال ۹۵ بالاترین فروش را داشتیم و ایران در آن سال بالاتر رشد اقتصادی را در سطح جهان داشت. وی با اشاره به اینکه وقتی نفت استخراج نمی‌شود، دوباره به روی مدار آوردن چاه‌ها سخت است، تصریح کرد: وقتی کشور با مشکلات فروش نفت مواجه می‌شود چگونه باید کشور را اداره کنیم؟ سالانه حدود ۴۵۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای اداره کشور در خزانه نیاز است و باید به همه خدمات هم پاسخ دهد و یکی از راه‌حل‌ها در این زمینه نیاز به ریال برای اداره کشور داریم.

رییس جمهوری اظهار داشت: در سال ۶۴ و در جریان جنگ تحمیلی بعثی‌ها علیه ایران، ۲ هفته نفت ایران به خاطر بمباران‌های شدید قطع شد، ولی این قطعی تا آخر تکرار نشد؛ آن حادثه باعث شد مسئولان عالی کشور ستاد پدافند را تشکیل دهند و در سایه تلاش همه رزمندگان آن حادثه تکرار نشد.


روحانی با تبریک میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) افزود: در قرآن کریم آمده که باطل ماندنی نیست و آنچه در این تاریخ می‌ماند؛ حق است و همه آرزوی ما این است که در مسیر حق زندگی کنیم و این توان و امیدی است که خداوند در قرآن کریم به ما وعده داده است.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم در هفته وحدت و همدلی بتوانیم از فضای معنوی این هفته و ماه به خوبی استفاده کنیم اظهار داشت: باید از این فضا برای خدمت به خلق استفاده کنیم و اگر حاصل عمر ما خدمت به مردم و هدایت یک انسان بود برای ما کافی است همانگونه که نبی مکرم اسلام به حضرت علی (ع) می‌فرماید «علی جان اگر بتوانی یک نفر را هدایت کنی؛ کافی است».

رئیس جمهوری با بیان اینکه بسیار مهم است از این فضا به درستی استفاده کرد تصریح کرد: ناامید کردن مردم، تخریب، ریختن آبروی دیگران بسیار آسان است، اما آبرویی که رسانه و تریبونی که از یک فرد و یا جمع می‌برد؛ برگشت آن چگونه امکان‌پذیر است؟

دکتر روحانی ادامه داد: اینکه در میان مردم تشویش اذهان ایجاد و مردم را نسبت به آینده نگران کنیم و به مردم بگویم راهی که شما انتخاب کرده‌اید؛ اشتباه است لذا این استکبار است که یک جمع، گروه و فردی به یک ملت رشید بگوید همه اشتباه می‌کنید و حرف یک جمع کوچک درست است.

وی با بیان اینکه تمام مسیری که قرآن کریم برای ما ترسیم می‌کند؛ درست است گفت: عزت ملی، احقاق حقوق مردم، ایستادگی در برابر دشمنان، وحدت، نشاط مردم، دروغ نگفتن حق است، اما تهمت نزدن هم لازم است و در هفته وحدت باید همه دست به دست دهیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۴°