تفاهمنامه ساخت واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:04 - يکشنبه 15 تير 1399
کد خبر : ۷۴۴۶۳۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن، از امضای تفاهمنامه مشترک با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) درباره نحوه تخصیص و واگذاری زمین برای ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی به گروه‌های کم درآمد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نبیان، در مراسم امضای تفاهمنامه احداث واحدهای مسکونی بین سازمان ملی زمین و مسکن و ستاد اجرایی فرمان امام اعلام کرد: واگذاری این زمین‌ها برحسب مورد به قیمت کارشناسی روز به صورت فروش اقساطی و یا به صورت اجاره ۹۹ ساله و در استان‌هایی خواهد بود که فهرست آن از سوی ستاد اجرایی فرمان امام به سازمان اعلام شده باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، درباره نحوه پرداخت بهای زمین نیز در این تفاهمنامه گفت: برای تسهیل امر ساخت و ساز این واحدها، ۲ سال اول پس از واگذاری، دوره تنفس برای شروع پرداخت بهای زمین است و پس از آن بهای زمین به صورت پلکانی ظرف مدت ۳ سال به این ترتیب که ۲۰ درصد قیمت زمین در سال اول، ۳۵ درصد در سال دوم و ۴۵ درصد در سال سوم پرداخت خواهد شد.

وی مشمولان واجد شرایط دریافت این واحد‌های مسکونی را افرادی که فرم (ج) آن‌ها سبز باشد و فاقدین سابقه مالکیت شخصی معرفی کرد و افزود: پیش از واگذاری‌ها ستاد اجرایی فرمان امام مکلف به دریافت استعلامات لازم در این خصوص خواهد بود.

وزارت راه و شهرسازی پیش از این نیز برای ساخت واحد‌ها مسکونی با نهاد‌هایی مانند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و کمیته امداد تفاهمنامه‌هایی منعقد کرده بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°