پرونده روز؛ تلخی های تولید عسل

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:28 - پنجشنبه 19 تير 1399
کد خبر : ۷۴۴۶۶۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
رئیس اتحادیه سراسری زنبورداران ایران اصلی ترین مانع صادرات عسل را عدم استاندارد اجباری در این صنعت عنوان کرد و افزود: استاندارد تشویقی دستاویزی برای سواستفاده و ارائه عسل بی کیفیت به بازار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پرورش زنبور امروزه در ایران شرایط مناسبی ندارد بخصوص اینکه در راه صادرات عسل هم موانعی وجود دارد، پرونده امروز به مشکلات این صنعت پرداخته است.
 
حسین باستانی  رئیس اتحادیه سراسری زنبورداران ایران گفت: اتحادیه تلاش های زیادی برای بیمه کردن زنبورداران انجام داده است، از 75 هزار زنبور دار در این صنعت فقط 5 هزار نفر از خدمات بیمه ای بر خوردار شده اند که برای رفع این مشکل مکاتبات زیادی با وزرات کار و رفاه اجتماعی انجام داده ایم و در حال رایزنی در مورد بیمه زنبورداران هستیم. 
 
 
او با بیان اینکه عدم استاندارد اجباری عسل اصلی ترین مانع صادرات عسل است، افزود: متاسفانه استاندارد تشویقی می تواند دستاویزی برای کسانی باشد که سواستفاده هایی برای ارائه عسل بی کیفیت به بازار دارند که این کار نیازمند بازرسی و بررسی جدی تر است. 
 
استاندارد اجباری مشکلات عسل مرغوب و نامرغوب را نیز حل خواهد  کرد. اتحادیه درباره اجباری شدن استاندارد نیز تلاش های زیادی کرده است.
 
او با بیان اینکه صادرات عسل در کشور کاهش یافته افزود: برندی خاص و معروف به شکلی که در اصناف دیگر دیده می شود درمورد عسل نداریم اما می توانیم بهترین عسل هایی که قابلیت صادرات داشته باشند را می توانیم معرفی کنیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۸°