همتی: تاثیر افزایش قیمت بنزین در تورم نیم درصد در سال است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:32 - چهارشنبه 09 مهر 1399
کد خبر : ۷۴۴۷۹۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
رئیس کل بانک مرکزی: بر اساس محاسبات کارشناسی، تأثیر افزایش قیمت بنزین در تورم، کمتر از نیم درصد در سال است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد محاسبات اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی نشان می‌دهد که تاثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم، در حدود ۴ واحد درصد در سال (نیم درصد) خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: متوسط نرخ دلار در بازار آزاد در سه ماه گذشته با ثبات نسبی، معادل ۱۱۴۰۰ تومان بوده است.

محاسبات اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی نشان می‌دهد که تاثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم، در حدود ۴ واحد درصد در سال خواهد بود.

در این چند روز تحت تاثیر انتظارات ناشی از تقاضای فصلی ارز، عوامل سیاسی و نیز اخبار افزایش قیمت بنزین در مقایسه با نرخ میانگین سه ماه گذشته، افزایش قیمت دلار در بازار آزاد حدود ۳ درصد بوده است.

اگر همانطور که قبلا تاکید کردم وضعیت مطلوب ذخایر ارزی بانک مرکزی و نیز مازاد عرضه نسبت به تقاضای ارز در بخش اسکناس و حواله را هم در نظر بگیریم نظریه بالا بودن ریسک سرمایه گذاری در ارز همچنان پابرجا خواهد بود.

تاکید این نکته نیز ضروری است که نرخ فعلی ارز تحت تاثیربیش جهش قبلی ناشی از عوامل انتظاری و تداوم تحریم‌ها بوده و از پیشتوانه عوامل بنیادی برخوردار نیست.
 
همتی: تاثیر افزایش قیمت بنزین در تورم نیم درصد در سال است
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °