واکاوی علت شکست تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:03 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۴۴۸۴۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
کارشناسان معتقدند دلیل اصلی شکست ایران مقابل عراق در مقدماتی جام جهانی شناخت ناکافی ویتلموس از تیم ملی و جدی نگرفتن بازیکنان عراقی از سوی بازیکنان تیم ملی ایران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 شکست تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم عراق در مقدماتی جام جهانی بازتاب های گسترده ای داشت؛ سایت فیفا از این شکست به عنوان شکست تاریخی بعد از 21 سال یاد کرد. این شکست یک شگفتی بود چون همه منتظر پیروزی ایران مقابل عراق بعد از شکست مقابل بحرین د اشتند.

 ویلتموس سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نیز بعد از این شکست دچار چالش شد و راه برای او در ادامه راه سخت تر شد. 

کارشناسان معتقدند سرمربی جدید تیم ملی  هنوز شناخت کافی از تیم ملی ندارد و هنوز نتیجه گیری مناسبی از تیم بدست نیاورده است. 

کارشناسان می گویند: سالهای قبل تیم ملی دارای یک استراتژی خاص بود و بازیکنان این را به خوبی اجرا می کردند. 

همچنین به دلیل اینکه ویلتموس در ایران سکونت ندارد اثر کافی را نمی تواند در تیم القا کند. بازیکنان نیز حریفان را به خوبی تجزیه و تحلیل  نگرفتند و بازیکنان عراقی این بازی را نسبت به بازیکنان تیم ملی ایران جدی تر گرفته بودند.

علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال در ارتباط تلفنی گفت: فدراسیون با ارائه بیانیه ای از این شکست اظهار تاسف کرد. 

علوی گفت: مربیانی که در رده ملی حضور دارند برای شناخت تیم نیاز به زمان دارند. همچنین با توجه به بازیهای باقی مانده در این گروه با همتی که بازیکنان از خود نشان خواهند داد امید است؛ شاهد موفقیت های بیشتر تیم ملی باشیم.

مرتضی فنونی زاده بازیکن سابق تیم ملی فوتبال درباره شکست تیم ملی گفت: در دقایق پایانی بازی سرمربی تیم عراق سه بازیکن باتجربه را وارد بازی کرد که توانست نتیجه بازی را به نفع تیم عراق تغییر دهد.

فنونی زاده گفت: به نظر من استفاده از سر مربی ایرانی برای انتقال بهتر مفاهیم به زبان فارسی نتیجه بهتری عاید تیم می شود. آقای ویلتموس نسبت به کی روش تاکتیک رو به جلوتری دارد اما هنوز شناخت کافی نسبت به تیم ندارد. 

او درباره بازی تیم امید مقابل تیم  اندونزی گفت: با توجه به اینکه فوتبال شرق آسیا رو به رشد است بازیکنان تیم امید باید با انگیزه بیشتری بازی کنند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°