نظارت جدی دستگاه‌های ناظر بر بازار

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:46 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۴۴۸۴۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت: برای نظارت بر بازار و روند تنظیم بازار فروش هر روز جلسه تنظیم بازار با حضور تمام اعضا برگزار می شود همچنین 100 قلم کالا به صورت روزانه رصد می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت در تیتر امشب گفت: از روز اعلام قیمت بنزین در سطح کشور ساعت هفت صبح جمعه فراخوان دادیم و جلسه تنظیم بازار با حضور تمام اعضا برگزار شد. در سراسر کشور نیز استانداران جلساتی مشابه در سطح کشور برگزار کردند. 

قرار است هر روز صبح با حضور اعضای ستاد تنظیم بازار برای نظارت بر بازار و روند تنظیم فروش جلسات برگزار شود. 

قبادی درباره شرایط فعلی بازار گفت: شرایط فعلی بازار روند عادی دارد و هیچ گونه کمبود کالایی نداریم. با توجه به شرایط  کشور در تامین کالای اساسی در واردات شرایط مطلوب است و تا این لحظه ورودی کالا به کشور 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر بوده است. در وفور کالا و انباشت کالای مصرفی مردم مشکلی نداریم و 100 قلم کالا روزانه رصد می شود. 

سیدجواد احمدی معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان دیگر مهمان برنامه گفت: در جلسه روز  گذشته کارگروه تنظیم بازار 4 الی 5 مصوبه منشور راه ما برای حاکم شدن آرامش در بازار است که در درجه اول پایش مستمر بازار قرار دارد امروز نیز با ابلاغیه جدیدی که صادر شد تشدید نظارت بر بازار در دستور کار قرار گرفت. 

او افزود: هماهنگی نزدیکتر با اتحادیه ها و اتاق های اصناف نیز موجب آرامش بیشتر بازار خواهد شد. بر برگزاری گشت های مستمر اصناف و تعزیزیرات نیز برای نظارت بر بازار تاکید شده است همچنین با ابلاغ مصوبات به 96 انجمن، سندیکا و اتحادیه تاکید شده است که در شرایط فعلی با هماهنگی لازم از افزایش قیمت خدمات و  کالاها خودداری کنند. 

او گفت: تا این لحظه افزایش قیمتی که متاثر از قیمت بنزین باشد نداشته ایم. گزارش هایی در حوزه های حمل و نقل درون شهری داشته ایم که با نظارت تاکسیرانی کنترل ها صورت گرفته است. امروز نیز که در برخی خطوط تاکسیرانی افزایش قیمت محدودی داشتیم،  نظارت جدی تر شده است. 

شهرام رضایی نماینده شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در ارتباط تلفنی درباره بسته تکمیلی سهیمه سوخت ناوگان شهری گفت: ناوگان تاکسی تلفنی ها در سهمیه بندی قبلی نیز کارت شخصی شان باطل و کارت سوخت داده شد اکنون نیز اگر این دسته خودروها به وسیله وزارت صمت و شهرداری ها ساماندهی شوند به میزان 200 لیتر برای خودروهای بنزین سوز و 120 لتیر برای دوگانه سوزها در کارت بانکی شان واریز خواهد شد.

بین شهری ها نیز منتظر اطلاعات سازمان راهداری هستیم تا سهمیه سوخت اعمال شود طبق اعلام وزارت نفت و شرکت پخش فراوده های نفتی  750 لیتر برای بنزین سوز و 450 لیتر برای  دوگانه سوزها از آذرماه اعمال خواهد شد و این 10 روز باقی مانده آبان نیز اعمال خواهد شد. 

او درباره سرویس مدارس نیز گفت: اگر در سامانه سپندثبت نام شده باشند بر اساس اطلاعات سهمیه به کارت بانکی اعمال خواهد شد. وانت بار ها نیز سهمیه دریافت می کنند که از روز گذشته پرمصرف 300 لیتر و کم مصرف 200 لیتر اعمال شده است ولی  وانت بارهایی که در حمل ونقل بین شهری کار می کنند بعد از ساماندهی مابه التفاوت واریز خواهد شد. 

با توجه به اینکه ون ها در همه کلاس های  خودرو هستند بنابراین تاکسی های ون بعد از شناسایی کارت جدید صادر خواهد شد. سهمیه ون ها 600 لیتر در ماه اعمال خواهد شد. تاکسی های اینترنتی نیز با توجه به استفاده از اپلیکیشن ها در صورت مجوز وزارت صمت و تایید وزارت کشور و بالای  200 کیلومتر پیمایش داشته باشند اعتبار به کارت بانکی واریز خواهد شد. 

شهرام رضایی درباره تمهیدات لازم جهت روان سازی ناوگان حمل و نقل گفت: در هر سهمیه بندی اگر نیاز به تغییرات باشد در کمیته های لازم پایش های لازم انجام می شود.

مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی در ارتباط تلفنی گفت: در بخش های مختلف در شهرهای مختلف  تیم های نظارتی داریم و با توجه به اعلام شماره پیام گیر تخلفات رصد می شود. ناوگان تاکسیرانی امروز فعال بوده اند و ارائه خدمت کرده اند و فقط در تهران به دلیل شرایط جوی مشکلاتی داشتیم. 

یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در ارتباط تلفنی گفت: بازار تاکنون آرام گزارش شده است و هیچ گونه افزایش قیمت نداشته ایم. امروز بخشنامه ای به استان های مختلف برای رسیدگی به پرونده های افزایش قیمت در این حوزه صادر شده است و با هماهنگی وزارت صمت بازار مدیریت و کنترل خواهد شد. رسانه  ها نیز می توانند در بازدید و رصد روزانه همراه گشت های سازمان تعزیرات حکومتی باشند. 

حصاری مدیر کل حمل و نقل وزارت کشور در ارتباط تلفنی گفت: برای تاکسی های اینترنتی حتما سهمیه  در نظر گرفته شده که با احتساب مابه التفاوت به حساب آنها واریز و پرداخت خواهد شد. سنجش پیمایش بر اساس شرکت های تاکسرانی اینترنتی انجام می شود و اطمینان می دهیم سهمیه تعلق خواهد گرفت. سهمیه مدارس نیز 120 لیتر برای تکسوز ها بر اساس تعداد سفرها از کلانشهر ها تا شهرهای کوچک و 60 لیتر نیز برای دوگانه سوزها در نظر گرفته شده است که بعد از ثبت در سامانه سپند اعمال می شود. 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°