ابعاد سهمیه‌بندی بنزین و یارانه معیشتی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:48 - جمعه 09 اسفند 1398
کد خبر : ۷۴۴۹۶۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
سخنگوی دولت با بیان اینکه در برنامه ششم به دولت اجازه افزایش قیمت بنزین داده شده بود، گفت: دولت مدت سه سال است که قیمت بنزین را افزایش نداده اما درباره چگونگی انجام آن ساعت ها فکر شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  علی ربیعی در گفتگو با تیتر امشب به برخی پرسش های مردمی پاسخ داد و گفت: ما نباید بنزین ارزان قیمت را به کشورهای همسایه بدهیم، از طرفی اگر افزایش قیمت بنزین از قبل گفته می شد مشکلات دیگری بوجود می آورد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه "قبول دارم نتوانستیم به بعضی سوالات و نگرانی ها پاسخ دهیم"، گفت: اگر هر سال مبلغ بنزین افزایش می یافت نوعی شوک روانی به جامعه داده می شد. تصمیم گیری درباره افزایش قیمت بنزین هم یهو ایی نبوده است. 

او افزود: پیوست اجرای افزایش قیمت بنزین، جلوگیری از آثار تورمی و افزایش قیمت کالاها است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه علاوه بر مبارزه با قاچاق سوخت، نباید یارانه استفاده از سوخت را به کشور‌های دیگر بدهیم، گفت: مدیریت مصرف، امکان صادرات را فراهم می‌کند و همینطور در جلوگیری از فساد و رانت‌های نهفته موثر است و آثار مثبتی به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی دولت گفت: اصلاح قیمت بنزین از قبل پیش بینی و ساعت‌ها درباره آن فکر شده بود.

ربیعی با بیان اینکه سهمیه بندی سوخت و اصلاح قیمت بنزین ناگهانی نبود، گفت: فقط طبق تجربه قبلی، دولت زمان اجرای آن را زودتر اعلام نکرد.

سخنگوی دولت هدف از اجرای این طرح را هم حمایت از اقشار ضعیف و کم در آمد عنوان کرد و گفت: همه گروه‌های هدف این طرح طبق شاخص‌های وزارت تعاون به خوبی شناسایی شده اند.

او گفت: 50 درصد مردم خودرو شخصی ندارند و برخی از مردم دو تا سه تا ماشین دارند. 

سخنگوی دولت افزود: به نظر من توزیع ناعادلانه درآمدهای بنزین غیر قابل قبول است.

 

 
علی ربیعی با بیان اینکه محور حمایت از یارانه معیشتی مردم بر پایه ی یک خانواده 5 نفره قرار گرفته است، گفت: درآمد 30 هزار میلیارد تومانی حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم باز می گردد.
 


معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه فقط 25 میلیون لیتر بنزین از 95 میلیون لیتر مصرفی کشور به قیمت آزاد فروخته می شود گفت: دولت حتی برای خودروهای دولتی هم سهمیه ای در نظر نگرفت تا در نهایت به نفع مردم باشد.


"حمیدرضا عدل" با بیان اینکه در سال آینده روزانه شاهد کاهش 6 تا 10 میلیون لیتر بنزین خواهیم بود، افزود: از سال 96 تا 97 با افزایش حدود 14 درصدی مصرف بنزین مواجه بودیم و این افزایش مصرف بابت قاچاق سوخت به کشورهای منطقه بود.
او گفت: تفاوت قیمت بنزین در داخل کشور با کشور همسایه دست کم 5 هزار تومان است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°