انتقاد ظریف از اروپا و آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:04 - يکشنبه 19 مرداد 1399
کد خبر : ۷۴۴۹۶۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۱
وزیر امورخارجه اظهارات مداخله جویانه و فریبکارانه امریکا و برخی دولت‌های اروپایی در خصوص ناآرامی‌های اخیر در برخی شهر‌های ایران را شرم آور دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اقای ظریف گفت: اعتراض قانون‌مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم‌هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته‌های غیرمشروع و ضد قانونی آن‌ها از طریق تحمیل فشار اقتصادی - حتی در حوزه غذا و دارو - بر شهروندان ایرانی اعلام کرده‌اند، ندارد.
وزیر امور خارجه اعلام حمایت مقام‌های آمریکایی از "مردم ایران" را دروغی شرم آور خواند و تاکید کرد: رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می‌شود هیچگاه نمی‌تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. آقای پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد.
ظریف تصریح کرد: کشور‌هایی که نتوانسته‌اند از خود هیچ توان و اراده‌ای در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا نشان دهند و اکنون برای پنهان کردن ناتوانی خود از آشوب و برهم زدن نظم عمومی حمایت سیاسی و میدانی می‌نمایند، مسئولیت کلیه عواقب تحریکات خطرناک خود را بر عهده خواهند داشت.
برچسب ها: ظریف ، انتقاد ، اروپا ، آمریکا ، آشوب
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°