کاهش 45 درصدی شمار برگزیدگان کتاب سال

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:22 - سه‌شنبه 13 خرداد 1399
کد خبر : ۷۴۵۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۲۴
گرانی سکه منتخبین را محدود کرد؛
به گفته دبیر جایزه کتاب سال، امسال در مجموع با احتساب تفاسیر قرآن، 30 اثر در جایزه کتاب سال انتخاب شدند؛ این در حالی است که پارسال، این تعداد 67 عنوان بود و این آمار، از کاهش 45 درصدی شمار برگزیدگان امسال در مقایسه با پارسال حکایت دارد.
کاهش 45 درصدی شمار برگزیدگان کتاب سال


کاهش 45 درصدی منتخبان جایزه کتاب سال در مقایسه با دوره قبل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر؛ نشست خبری سی‌امین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران صبح امروز( چهارشنبه 11 بهمن)، با حضور علی اسماعیلی، سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید حمیدزاده دبیر جایزه کتاب سال و محمدرضا وصفی دبیر جایزه جهانی کتاب سال در سرای اهل قلم برگزار شد.

مجید حمیدزاده در این نشست با مقایسه آمار دوره قبل و این دوره، گفت: در دوره فعلی، 25 هزار و 495 اثر داوری شد، که در مقایسه با دوره بیست و نهم که 26 هزار و 477 اثر ارزیابی شد، کاهش 5 تا 6 درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین در این دوره با احتساب تفاسیر قرآن، 30 اثر انتخاب شد که در مقایسه با 67 اثر انتخاب شده در دوره بیست و نهم، تفاوت قابل توجهی وجود دارد.

وی تاکید کرد: کاهش و افزایش شمارآثار و منتخبان ربطی به مسائل سیاسی و اقتصادی ندارد.


دبیر جایزه کتاب سال همچنین یادآور شد: البته در این دوره هم می‌گفتند دبیرخانه جایزه کتاب سال و معاونت امور فرهنگی،؟ وزارت ارشاد را متهم خواهند کرد که به خاطر گران شدن سکه، انتخاب‌ها را محدود خواهد کرد؛ در حالی که این برداشت صحت ندارد و دوره های قبل هم شاهد این نوسان‌ها بودیم.


{$sepehr_old_album_7453}
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۶°