واعظی: عدد ۱۸ میلیون خانوار قابل افزایش است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:25 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۴۶۷۳۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
رئیس دفتر رییس جمهور با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۸ میلیون خانوار مشمول دریافت کمک هزینه معیشتی می‌شوند گفت: این عدد بسته نیست و در آینده کسانی که درخواست دریافت این کمک هزینه را دارند اطلاعات شان بررسی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره اختصاص کمک معیشتی به مردم اظهارداشت: ما درباره این موضوع با مردم ارتباط برقرار کردیم و براساس اطلاعات رسیده و خوداظهاری مردم به جمع بندی رسیدیم، سپس تصمیم گرفتیم پرداخت این کمک معیشتی را به صورت خانوار انجام دهیم.
 
واعظی: عدد ۱۸ میلیون خانوار قابل افزایش است

وی افزود: وقتی پرداخت‌ها به صورت خانوار باشد، چون خانوار‌ها مشخص هستند، نیاز به بررسی ندارد؛ مثلا کارگر‌ها، خانم‌های سرپرست خانوار، خانوار‌های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد و افرادی که پشت نوبت هستند و کارمندان که اطلاعاتشان در دست دولت است کمک هزینه معیشتی دریافت می‌کنند.

رئیس دفتر رییس جمهور اضافه کرد: کسانی که در مناطق محروم هستند هم شامل دریافت کمک هزینه معیشتی می‌شوند و با این دسته بندی، وزرای اقتصادی دولت اول به عدد ۱۴ میلیون خانوار رسیدند، اما رییس جمهور و برخی دیگر از اعضای هیات دولت گفتند باید دست را بازتر بگیریم و به عدد ۱۸ میلیون خانوار رسیدند.

وی با بیان اینکه الان این رقم خانوار را بسته نمی‌بینیم اظهار داشت: بعد از آنکه در این سه مرحله پرداخت‌ها به ۶۰ میلیون نفر صورت گرفت سامانه‌ای هست که متقاضیان دریافت کمک هزینه معیشتی می‌توانند در آن درخواست بررسی اطلاعات بدهند.

آقای واعظی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره مواضع کشور‌های غربی نسبت به ناآرامی‌ها در ایران گفت: این‌ها تصور می‌کردند این اغتشاش‌ها را مردم ایران انجام می‌دهند، ذوق زده شدند از آقای پمپئو گرفته تا آقای ترامپ و خیلی باعجله ابراز خوشحالی کردند در صورتی که ما بار‌ها گفته ایم این‌ها مردم ایران را خوب نمی‌شناسند.

وی تصریح کرد: اگر چه مردم ایران از نظر معیشتی کمبود‌هایی دارند و انتقاداتی را متوجه بخش‌های مختلف می‌دانند، اما این مشکل، مشکل خانوادگی است و در داخل ایران حل خواهد شد.

آقای واعظی افزود: وقتی مردم ایران می‌بینند پای خارجی‌ها و بهره برداری از خارج کشور در میان است نتیجه اش می‌شود اجتماع دیروز تبریز که به ما گفتند صدهزار نفر از مردم در این شهر اجتماع کرده اند؛ در زنجان و برخی دیگر از شهر‌های ایران هم وضعیت به همین ترتیب بوده است.

وی تاکید کرد: وقتی مردم ایران می‌بینند خارجی‌ها ورود پیدا کرده اند می‌دانند که این‌ها عملا برنامه ریزی از طرف دشمن است.

تا پایان سال هیچ افزایش قیمتی نداریم

سخنگوی دولت گفت: تا پایان سال ۹۸ هیچ افزایش قیمتی در خدمات دولتی نخواهیم داشت و هیچ کدام از دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی مجوز افزایش قیمت خدمات یا کالا‌های شان را ندارند.

آقای علی ربیعی در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست امروز هیات دولت با تشکر از هوشیاری مردم در اغتشاشات اخیر تصریح کرد: خوشبختانه این بار نیز مردم ما نشان دادند که متوجه منفعت جویی عده‌ای از این وضعیت هستند؛ مردمی که گله و نگرانی داشتند، اما به هیچ عنوان در اغتشاشات مشارکت نکردند و در کنار اغتشاشگری نایستادند بلکه با آن مقابله کردند.

وی افزود: شواهد ما نشان می‌دهد که با وجود نگرانی برخی در روز شنبه، اما از روز یکشنبه آن‌هایی که در خیابان ماندند؛ افرادی با هدف‌های خاص بودند لذا اولین سخن دولت سپاس از رفتار و درک مردم از شرایط با وجود آغاز تحرک برخی رسانه‌ها برای جریان سازی و رهبری سازی است که مردم با هوشمندی از آن‌ها فاصله گرفتند.

سخنگوی دولت به طرح مواضع هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در نشست امروز هیات دولت اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در قامت رهبری دینی و ملی آنچنان ایستادند و با پیش بینی از تحرکات موضعی گرفتند که گویی آبی بود بر آتشی که بسیاری افروخته بودند.

وی ادامه داد: طبق گزارشی که در نشست امروز ارایه شد؛ هیچ مسئله خاصی وجود ندارد و تنها دیروز در نقاطی عده‌ای کوکتل پرتاب و یا توزیع می‌کردند لذا تنها حملاتی ایذایی بوده و چیزی با وجه عمومی ارایه نشد.

اقای ربیعی تاکید کرد: تصمیم دولت بر این است که تا پایان سال ۹۸ هیچ افزایش قیمتی در خدمات دولتی نخواهیم داشت و هیچ کدام از دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی مجوز افزایش قیمت خدمات یا کالا‌های شان را ندارند.

وی یادآور شد: همچنین مقرر شد که وزارتخانه‌های صمت و جهادکشاورزی و بخش حمل و نقل به همراه کمیته‌های داخلی خود نظارت و کنترل بی وقفه‌ای برای عدم سوء استفاده و بهانه گیری در افزایش قیمت بنزین داشته باشند و در هر جلسه دولت نیز گزارشی از این کنترل قیمت‌ها ارایه کنند.

سخنگوی دولت همچنین در خصوص کسانی که سهمیه بنزین دریافت نکردند تصریح کرد: مقرر شد وزارتخانه‌های نفت و کشور و صمت ساماندهی را انجام دهند تا این افراد بتوانند در سامانه‌ای که پیش بینی خواهد شد ثبت نام کنند، همچنین درباره پیک‌های موتوری و صاحبان خودرو‌های فرسوده نیز تصمیم گیری شد که کمیته موردنظر نتایج بررسی‌ها را اعلام خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶°    ۳۹°