سخنگوی دولت: تا پایان سال هیچ افزایش قیمتی نداریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:50 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۷۴۶۷۴۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
سخنگوی دولت گفت: تا پایان سال ۹۸ هیچ افزایش قیمتی در خدمات دولتی نخواهیم داشت و هیچ کدام از دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی مجوز افزایش قیمت خدمات یا کالا‌های شان را ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای علی ربیعی در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست امروز هیات دولت با تشکر از هوشیاری مردم در اغتشاشات اخیر تصریح کرد: خوشبختانه این بار نیز مردم ما نشان دادند که متوجه منفعت جویی عده‌ای از این وضعیت هستند؛ مردمی که گله و نگرانی داشتند، اما به هیچ عنوان در اغتشاشات مشارکت نکردند و در کنار اغتشاشگری نایستادند بلکه با آن مقابله کردند.
 
سخنگوی دولت: تا پایان سال هیچ افزایش قیمتی نداریم

وی افزود: شواهد ما نشان می‌دهد که با وجود نگرانی برخی در روز شنبه، اما از روز یکشنبه آن‌هایی که در خیابان ماندند؛ افرادی با هدف‌های خاص بودند لذا اولین سخن دولت سپاس از رفتار و درک مردم از شرایط با وجود آغاز تحرک برخی رسانه‌ها برای جریان سازی و رهبری سازی است که مردم با هوشمندی از آن‌ها فاصله گرفتند.

سخنگوی دولت به طرح مواضع هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در نشست امروز هیات دولت اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در قامت رهبری دینی و ملی آنچنان ایستادند و با پیش بینی از تحرکات موضعی گرفتند که گویی آبی بود بر آتشی که بسیاری افروخته بودند.

وی ادامه داد: طبق گزارشی که در نشست امروز ارایه شد؛ هیچ مسئله خاصی وجود ندارد و تنها دیروز در نقاطی عده‌ای کوکتل پرتاب و یا توزیع می‌کردند لذا تنها حملاتی ایذایی بوده و چیزی با وجه عمومی ارایه نشد.

آقای ربیعی تاکید کرد: تصمیم دولت بر این است که تا پایان سال ۹۸ هیچ افزایش قیمتی در خدمات دولتی نخواهیم داشت و هیچ کدام از دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی مجوز افزایش قیمت خدمات یا کالا‌های شان را ندارند.

وی یادآور شد: همچنین مقرر شد که وزارتخانه‌های صمت و جهادکشاورزی و بخش حمل و نقل به همراه کمیته‌های داخلی خود نظارت و کنترل بی وقفه‌ای برای عدم سوء استفاده و بهانه گیری در افزایش قیمت بنزین داشته باشند و در هر جلسه دولت نیز گزارشی از این کنترل قیمت‌ها ارایه کنند.

سخنگوی دولت همچنین در خصوص کسانی که سهمیه بنزین دریافت نکردند تصریح کرد: مقرر شد وزارتخانه‌های نفت و کشور و صمت ساماندهی را انجام دهند تا این افراد بتوانند در سامانه‌ای که پیش بینی خواهد شد ثبت نام کنند، همچنین درباره پیک‌های موتوری و صاحبان خودرو‌های فرسوده نیز تصمیم گیری شد که کمیته موردنظر نتایج بررسی‌ها را اعلام خواهد کرد.

اینترنت با رعایت ملاحظاتی وصل می‌شود

سخنگوی دولت تصمیم درباره اتصال اینترنت را برعهده شورای عالی امنیت ملی خواند و گفت: ملاحظاتی وجود دارد که با رعایت آن‌ها اتصال اینترنت در استان‌ها به زودی آغاز می‌شود.

آقای علی ربیعی ، موضوع وصل اینترنت را یکی از محور‌های نشست امروز هیات وزیران خواند و تصریح کرد: همه ما می‌پذیریم که گاهی ناچاریم هزینه سوء استفاده از فناوری را بپردازیم که البته قطع اینترنت مقطعی است، اما امنیت برای ما بسیار مهمتر بود، اتصال اینترنت به زودی در استان‌ها و با رعایت ملاحظاتی آغاز خواهد شد و نگرانی شاغلان در اینترنت برطرف می‌شود.

وی به ارایه گزارشی درباره شبکه ملی اطلاعات در نشست امروز هیات دولت اشاره کرد و افزود: از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تلاش‌های خوبی که دراین مدت انجام داده بودند سپاسگزاری شد.

آقای ربیعی با اشاره به انتقادات در گذشته به عملکرد شبکه ملی اطلاعات، خاطرنشان کرد: برخی می‌گفتند دولت کاری در شبکه ملی اطلاعات نکرده است، اما امروز مشخص شد که بخش اعظمی از فعالیت‌های اقتصادی کشور روی این شبکه استوار شده است لذا تداوم و تقویت این شبکه ملی اطلاعات نیز در نشست امروز مورد تاکید قرار گرفت.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°