دعوت از مردم و مسئولان برای بازدید از نمایشگاه لوازم خانگی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:28 - پنجشنبه 21 فروردين 1399
کد خبر : ۷۴۷۰۵۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی: باید از صنایع داخلی حمایت کرد و من دعوت می کنم از مردم و مسئولان که از نوزدهمین نمایشگاه لوازم خانگی بازدید کنند و پیشرفت و تحول تولیدات داخلی را از نزدیک ببینند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علیرضا محمدی دانیالی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر ضمن دعوت از مردم برای بازدید از نمایشگاه لوازم خانگی که فردا روز آخر فعالیت آن است گفت: داریم تلاش می‌کنیم کیفیت محصولات که بسیار خوب شده، بهتر هم شود و قیمت هم رقابتی‌تر شود و خدمات پشتیبانی را هم توسعه دهیم اما لازم است همه با هم به این روند کمک کنیم و مصرف کننده‌ها با حمایت از صنعت داخلی و تولیدکنندگان نقش مهمی در این زمینه دارند. دعوت از مردم و مسئولان برای بازدید از نمایشگاه لوازم خانگی
محمدی دانیالی با بیان این که نمایشگاه نوزدهم هم به لحاظ حجم شرکت‌ها و هم به لحاظ کیفیت ۳۵ تا ۴۰ درصد رشد داشته است افزود: ۴۲۱ شرکت کننده داخلی و خارجی داریم که با وجود تحریم‌ها ۲۷ شرکت خارجی هم در نمایشگاه حضور یافته اند.

او با اشاره به این که تحریم‌ها را تولیدکنندگان با همت و تلاش به فرصت تبدیل کرده اند، ضرورت حمایت بیشتر مسئولان را از صنایع به ویژه صنعت لوازم خانگی یادآور شد و افزود: صنعت لوازم خانگی دومین صنعت بزرگ کشور است که زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم یک میلیون ۳۰۰ هزار نفر را فراهم کرده است و ۶ میلیارد دلار ارزش افزوده به اقتصاد کشور تزریق می‌کند.

رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی گفت: ما دو مشکل اساس داریم که کل صنایع داخلی را تهدید می‌کند، یکی ورود کالا‌های قاچاق و دیگری توزیع آن در بازار است، به نظر می‌رسد که مسئولان باید جدی‌تر با این موضوع مقابله و مبارزه کنند ضمن این که صدا و سیما هم نقش بسیار موثری در فرهنگ سازی استفاده از تولیدات داخلی دارد.

داوود نوده فراهانی، عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد نیز در گفتگوی تلفنی با برنامه شبکه خبر ضمن ابراز شگفتی از پیشرفت صنعت لوازم خانگی در کشور گفت: من خودم در بازدید از نمایشگاه از این پیشرفت عظیم و کیفیت عالی لوازم خانگی تولید داخل شگفت زده شدم و باید عرض کنم تحول و پیشرفت بسیار بسیار بزرگی در این صنعت رخ داده است و من هم از مردم و هم از مسئولان می‌خواهم از نمایشگاه بازدید کنند و این پیشرفت را از نزدیک ببینند.

داوود نوده فراهانی با تشکر از صدا و سیما به دلیل تشویق مردم به خرید لوازم خانگی داخلی گفت: باید قوانین مزاحم و مانع تولید و صنعت لوازم خانگی برطرف یا اصلاح شود، با قاچاق مبارز جدی و عملی شود، زیرا قاچاق کار دشمن است که می‌خواهد صنعت ایران را نابود کند و جوانان ایران را بیکار کند، از طرف دیگر باید سرمایه در گردش صنعتگران فراهم شود بانک‌ها باید واقع گرایانه عمل کنند و وثیقه ملکی مطالبه نکنند باید این را دانست که تولید داخل ذاتا ارزشمند است و این را باید فرهنگ سازی کرد.
برچسب ها: گفتگو ، روی خط خبر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°