وزیر دفاع: افتخار می کنم که بسیجی ام

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:17 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۴۷۳۱۵
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
امیر حاتمی در همایش بسیجیان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بسیج را شجره طیبه تمام ناشدنی خواند و گفت: افتخار می کنم که از نخستین روزهای تشکیل بسیج در آن حضور داشتم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش بسیجیان این وزارتخانه انقلاب اسلامی را پدیده ای استثنایی در تاریخ جهان خواند و افزود: علت اینکه انقلاب اسلامی مهمترین پدیده قرن به شمار می رود، این است که این رخداد فراتر از تمام پیش بینی های متفکرین و نظریه های جهانی، در زمانی به وقوع پیوست که به هیچ وجه تصور آن نمی رفت.

وزیر دفاع افزود: در دهه 50 و در دورانی که جنگ سرد در اوج خود جریان داشت و نیمی از جهان تحت سلطه امپریالیسم غرب و نیم دیگر در کنترل کمونیسم بود، تصور اینکه قدرتی مستقل از این چارچوب پدید آید، ممکن نبود.

امیر حاتمی گفت: اینکه پدیده ای با شعار نه شرقی و نه غربی بوجود آید دور از تصور بود اما خداوند متعال این قدرت را به این کشور داد و ملت با رهبری حضرت روح الله (ره) پایه گذار قدرتی نوین شد و نهادها و پدیده های جدیدی از جمله بسیج را به جهان معرفی کرد.

وزیر دفاع: افتخار می کنم که بسیجی ام

وزیر دفاع افزود: بسیج ویژگی های بسیاری دارد اما یکی از مهمترین آنها، الگوی شکل گیری آن است.

وی ادامه داد: هر سازمان و تشکیلاتی که شکل می گیرد، ابتدا جزئیات و ساختار آن طراحی شده و سپس شرح وظایف و ماموریت هایش لحاظ می شود اما بسیج در طوفان حوادث و با حرکت مردمی ایجاد شد و در همان زمانی که سرگرم آموزش بود، ماموریت محول شده از سوی حضرت امام (ره) را نیز بر عهده می گرفت.

امیر حاتمی گفت: من افتخار داشتم از روز اول در آموزش های بسیج شرکت کردم و به سهم خودم شاهد بالندگی این شجره طیبه بودم.

او افزود: شاید به همین دلیل است که رهبر عظیم الاشان انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه ای عزیز می فرمایند بسیج تمام ناشدنی است.

وزیر دفاع تصریح کرد: سازمانی که در دل طوفان ها و حوادث ایجاد شود، نه تنها میرایی ندارد بلکه روز به روز بالنده خواهد شد.

امیر حاتمی مردمی بودن بسیج را یکی دیگر از ویژگی های مهم بسیج دانست و گفت: این نهاد بدون هیچ منتی به کشور خدمت می کند و از همه اقشار در آن حضور دارند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°