با کار جهادی، روستائیان و عشایر بی برق نمی مانند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:54 - پنجشنبه 03 مهر 1399
کد خبر : ۷۴۷۳۱۷
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
تفاهمنامه طرح جهاد روشنایی به منظور توسعه نیروگاه‌های کوچک خانگی در مناطق روستایی و عشایری امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  طرح جهاد روشنایی با مشارکت و همکاری سازمان برنامه و بودجه، کمیته امداد، سازمان بسیج مستضعفین و صندوق کارآفرینی امید اجرا می‌شود.

براساس مفاد تفاهمنامه ای که امروز امضا شد، نیروگاه‌ها در شرکت مپنا ساخته می‌شود و با تسهیلاتی که صندوق کار آفرینی امید می‌دهد در اختیار خانوار‌های زیر پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرد.

نصب و خدمات پس از فروش نیروگاه‌های خورشیدی هم برعهده سازمان بسیج مستضعفین خواهد بود.

برق تولیدی این نیروگاه‌ها را وزارت نیرو خریداری خواهد کرد و درآمد آن نصیب خانوار‌های زیر پوشش کمیته امداد خواهد شد.
در تفاهمنامه طرح جهاد روشنایی پیش بینی شده در مرحله نخست ۲۰ هزار نیروگاه خورشدی خانگی با ظرفیت تولید ۱۰۰ مگاوات برق در مناطق روستایی و عشایری نصب شود.

«محمدباقر نوبخت» در مراسم امضای تفاهمنامه ساخت ۲۰ هزار نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس، افزود: دشمنان از نظر خود تحریم‌های فلج کننده‌ای را علیه کشورمان اعمال کرده‌اند.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج افزود: بسیج در دوره‌های مختلف توانسته به وظایف خود عمل کرده و از ظرفیت‌هایش برای خدمت به کشور استفاده کرده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به طرح‌های در دستور کار، گفت: در کنار برنامه‌های رسمی، برخی طرح‌های جهادی را نیز در بخش‌های مختلف مانند مسکن و نیرو در دست اجرا داریم.

نوبخت اضافه کرد: باید در بخش‌هایی مانند مسکن به حدی ساخت و ساز انجام شود تا مسکن ارزان در اختیار همه قرار بگیرد، و در این راستا، طرحی با همکاری بنیاد مسکن و کمیته امداد اجرا می‌شود تا مسکن محرومان ساخته شود.

وی با بیان اینکه طرح جهاد روشنایی نیز با هدف تقویت قدرت اقتصادی خانوارهای نیازمند اجرا می‌شود، گفت: برای همه استان ها برنامه‌های اشتغالزایی جداگانه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه بسیج به اقتضاء ضرورت‌های کشور از توان‌های مختلف خود استفاده می‌کند، افزود: چه در زمان جنگ تحمیلی و چه در برهه سازندگی و بازسازی آسیب‌های ناشی از جنگ بسیج حضور فعالی داشته است.

نوبخت گفت: در حال حاضر نیز بزرگترین تحریم تاریخ معاصر بر علیه مردم ایران در حال اجراست امروز حتی غذا و دارو نیز برای ایرانیان تحریم شده و حتی یک ریال ملت ایران حق فروش نفت را برای واردات غذا و دارو را هم ندارد.

وی افزود: ۲ نوع تفکر برای توسعه کشور می‌تواند در دستور کار قرار گیرد که در سازمان برنامه و بودجه این اعتقاد وجود ندارد که برای چرخیدی چرخ‌های توسعه عده‌ای در این مسیر له شوند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: براین اساس به دنبال پیاده‌سازی برنامه‌های جهادی برای توسعه کشور هستیم.

وی افزود: در هفته جاری مسکن‌هایی که برای اقشار محروم در استان بوشهر ساخته شده بهره‌برداری خواهد شد.

در ادامه این نشست سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در استان‌های مختلف ستادی برای اجرای پروژه جهاد روشنایی راه‌اندازی شده گفت: در حال حاضر محرومین تحت پوشش سازمان‌های حمایتی برای استفاده از تسهیلات طرح جهاد روشنایی شناسایی شدند.

وی افزود: براساس این طرح نیروگاه‌های روستایی با ظرفیت کوچک در مناطق محروم نصب و تسهیلات قرض‌الحسنه به خانوار‌های شناسایی شده ارائه خواهد شد.

سلیمانی گفت: در این طرح به ۲۰ هزار خانوار شامل ۱۴ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد و ۶ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی تسهیلات قرض‌الحسنه ارائه خواهد شد.

وی افزود: براین اساس به هر خانواده ۳۵ میلیون تومان تسهیلات برای تولید ۵ کیلووات برق خانگی ارائه خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°