زمان طرح ترافیک در پایتخت یک ساعت کاهش یافت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:41 - سه‌شنبه 06 خرداد 1399
کد خبر : ۷۴۷۳۳۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در برنامه پیگیری شبکه خبر اعلام کرد: از ابتدای آذر تا پایان امسال، زمان اجرای طرح‌های ترافیکی از ساعت ۱۹ به ساعت ۱۸ تغییر پیدا می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پور سید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: کاهش یک‌ساعته زمان اجرای طرح شامل هر دو محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا می‌شود.

او گفت: این تصمیم با توجه به کوتاه شدن طول روز و به جهت تخلیه سریع‌تر ترافیک بزرگراه‌های شهر در ساعات شبانگاهی، برابر اختیارات قانونی شهرداری تهران و بر اساس هماهنگی صورت‌گرفته با پلیس راهور تهران اتخاذ شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: از اول تیرماه امسال محدوده زوج و فرد شهر تهران حذف و به جای آن و در همان محدوده حلقه دوم طرح اصلی ترافیک با عنوان طرح کنترل یا کاهش آلودگی هوا اجرایی شد.

خودرو‌های پلاک تهران در هر فصل از سال می‌توانند ۲۰ روز و خودرو‌های پلاک شهرستان ۱۵ روز در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا به صورت رایگان تردد کنند و دیگر براساس رقم‌های زوج یا فرد پلاکشان نمی‌توانند وارد آن محدوده شوند.

افرادی که قصد ورود بیشتر از ۲۰ روز را به محدوده طرح کنترل آلودگی هوا دارند برای آنکه جریمه نشوند باید هزینه ورود به محدوده (نصف هزینه طرح ترافیک اصلی) را بپردازند؛ البته خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر و ساکنان این محدوده از تخفیف‌هایی برخوردار می‌شوند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°