حمایت از زعفران؛ نباید مقطعی باشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:59 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۷۴۷۳۳۶
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
عضو هیئت رئیسه شورای ملی زعفران گفت: علت اینکه زعفران ایران را باید در بسته بندی های اسپانیایی جستجو کرد وجود تسهیلات 1 و نیم درصدی بانک های اسپانیا و حمایت های مقطعی دولت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  علی‌محمد شریعتی‌مقدم در گفتگو با ۱۸:۳۰ با بیان اینکه ۹۶ درصد از زعفران جهان در ایران تولید می‌شود، گفت: سالیانه حدود ۴۵۰ تا ۵۰۰ تُن زعفران در ایران تولید می‌شود.

او با اشاره به اینکه در تولید زعفران بی رقیب هستیم، افزود: این مقدار تولید مرغوب‌ترین زعفران جهان در بیش از ۱۲۵ هکتار از مزارع کشاورزی کشور است.
 

عضو هیئت رئیسه شورای ملی زعفران در بخش دیگری از صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری و ابعاد ناشناخته زعفران گفت و افزود: استفاده از زعفران تنها در مواد غذایی نیست. کشور ما تاکنون زعفران را بعنوان یک محصول غذایی صادر کرده است در حالیکه تولیدات جانبی متعددی مانند استفاده در محصولات آرایشی و بهداشتی ارزشمندتراست که ناشناخته باقی مانده است.
 
 شریعتی‌مقدم با بیان اینکه توسعه صادرات در کشور ما بعنوان موتور محرک اقتصاد هنوز جانیفتاده است، گفت: حمایت از صادرات در کشور ما دچار نوسانات زیادی است. ایران، خواستگاه زعفران است.
 
 
شریعتی مقدم کمک سازمان توسعه تجارت به توسعه تولید و صادرات زعفران را صفر اعلام کرد.
 
عضو هیئت رئیسه شورای ملی زعفران از تاسیس صندوق توسعه زنجیره ارزش زعفران به کمک بخش خصوصی خبر داد و گفت: بکمک نیم درصد از صادرات بخش خصوصی زعفران می‌توان صادرات را از ۳۰۰ میلیون دلار به ۱ و ۲ دهم میلیارد دلار رساند.
محمود بازاری مدیرکل صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت، وظیفه سازمان را تسهیل در صادرات اعلام کرد.
شریعتی مقدم با اشاره به سهم ۱۰ درصدی صادرات زعفران، نقش دولت در توسعه صادرات را اعطای تسهیلات با نرخ ۱۸ درصدی اعلام کرد.
برچسب ها: زعفران ، صادرات
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°