افتتاح راه‌آهن میانه بستان آباد با حضور رئیس‌جمهور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:48 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۷۴۷۳۶۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل گفت:راه آهن میانه- بستان آباد فردا با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل از افتتاح راه‌آهن میانه بستان‌آباد در روز دوشنبه با حضور رئیس جمهور خبر داد و گفت: با اتصال ۴ مرکز استان جدید به شبکه ریلی کشور طی دو سال گذشته، یکی از مهمترین اهداف دولت در توسعه شبکه ریلی کشور محقق شد و اتصال استان آذربایجان شرقی از مسیر میانبر به شبکه راه آهن کشور هم در راستای این هدف صورت گرفته است.
او گفت: این خط آهن با هدف دسترسی آسان و سریع بخش‌های شمال غربی کشور به تهران و کاهش حدود ۱۱۴ کیلومتری مسیر راه آهن موجود احداث شده که زمان سفر را ۵.۵ ساعت کاهش می‌دهد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با تاکید بر اهمیت این خط ریلی در ترانزیت بین‌المللی گفت: از پنج کریدور مهم در اتصال شرق آسیا به اروپا، سه کریدور مهم از ایران عبور می‌کند و راه‌آهن میانه- تبریز یکی از بخش‌های مهم این کریدور‌ها است که از مرز‌های شمال شرق و جنوب شرق کشور تا غرب آسیا و اروپا امتداد پیدا می‌کند.
خادمی این مسیر ریلی را از شریان‌های اصلی شبکه راه‌آهن سراسری در منطقه شمال‌غرب و کریدور ترانزیت ریلی شرقی غربی کشور معرفی کرد وگفت: با تکمیل شدن این مسیر ریلی و اتصال به کشور ترکیه و اروپا در واقع مسیر ریلی جاده ابریشم تکمیل خواهد شد.
راه‌آهن میانه‌–بستان‌آباد به طول ۱۳۲ کیلومتر بخشی از راه‌آهن میانه-تبریز است که از ایستگاه موجود راه‌آهن میانه شروع شده و با گذر از مسیری کوهستانی از شهر‌های ترکمانچای و تیکمه داش عبور کرده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°