کشور‌های مولد تروریسم فرافکنی می‌کنند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:08 - جمعه 13 تير 1399
کد خبر : ۷۴۷۳۷۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
سخنگوی وزارت خارجه:
سخنگوی وزارت امور خارجه: کشور‌های مولد تروریسم و افراطی‌گری نمی‌توانند با فرافکنی، مشکلات خودساخته را به جمهوری اسلامی ایران نسبت دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «سیدعباس موسوی» روز یکشنبه در واکنش به اظهارات بی‌اساس و اتهامات واهی برخی شرکت‌کنندگان در اجلاس گفت وگوی منامه در بحرین، ضمن بی‌ارزش خواندن این اظهارات، اتهامات وارده به کشورمان را مردود خواند.

وی ادامه داد: کشور‌هایی که خود مولّد و مروّج تروریسم و افراط‌گرایی بوده و با زیر پا گذاشتن اصل حسن همجواری، در امور داخلی دیگران مداخله کرده و امنیت منطقه را به واسطه جلب نیرو‌های بیگانه تضعیف کرده‌اند، نمی‌توانند با فرافکنی مشکلات خودساخته را به جمهوری اسلامی ایران نسبت دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: تجاوز نظامی به یمن به رهبری عربستان سعودی و به خاک و خون کشیدن ده‌ها هزار نفر از زنان و کودکان بی‌گناه و نابود کردن همه زیرساخت‌های آن کشور و توسل به رفتار‌های استعماری در تلاش برای سرنگونی حکومت‌های مشروع و روی کار آوردن رژیم‌های تحت حمایت از حافظه تاریخی افکار عمومی منطقه و جهان پاک نخواهد شد.

موسوی این کشور‌ها را به کنار گذاشتن توهّم و پذیرش واقعیت‌ها و گفتگو و همکاری جمعی برای تامین ثبات، امنیت و پیشرفت منطقه فراخواند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۵°