طرح توقف افزایش قیمت کالا و خدمات کلید خورد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:29 - سه‌شنبه 06 اسفند 1398
کد خبر : ۷۴۷۳۷۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
عضو کمیسیون «کشاورزی، آب و منابع طبیعی» مجلس از تهیه یک طرح دو فوریتی با عنوان «توقف افزایش قیمت کالا و خدمات پیرو اجرای طرح مدیریت بنزین» خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عباس پاپی‌زاده، از تهیه یک طرح دو فوریتی با عنوان «توقف افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از اجرای طرح مدیریت بنزین» از سوی برخی نمایندگان مجلس خبر داد.

وی افزود: در این طرح می‌کوشیم دولت را ملزم به افزایش نظارت و تثبیت قیمت کالا و خدمات در کشور کنیم.

پاپی‌زاده تاکید کرد: همچین پیرو این طریح یک سهمیه تشویقی برای مردم در نظر گرفته شده است که درماه‌های مختلف به مردم ارائه خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس گفت: در حال حاضر نزدیک به ۸۰ نماینده این طرح را امضا کرده‌اند و تلاش می‌کنیم این طرح به سرعت در دستور کار مجلس قرار گیرد.

وی گفت: به دنبال این هستیم تا سهمیه بنزین یارانه‌ای را از ۶۰ لیتر بیشتر کنیم چرا که سهمیه مدنظر قرار گرفته کافی نبوده و مجلس به دنبال افزایش آن است.

این نماینده مجلس بیان کرد: همچنین موضوع سهمیه بندی بنزین در لایحه بودجه و در بخش هزینه اصلاح خواهد شد و این مسئله در زمان بررسی بودجه مدنظر خواهد بود.


متن کامل طرح ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از طرح مدیریت مصرف سوخت به شرح زیر است:

ماده ۱: بدون مصوبه هیئت وزیران هیچ نهادی حق افزایش قیمت کالا و خدمات ندارد.

ماده ۲: هیئت وزیران موظف است کالا‌ها و خدماتی را که از افزایش قیمت سوخت متاثر می‌شود اعلام و میزان افزایش قیمت این کالا‌ها و خدامات را نیز به صورت رسمی اعلام نمایند.

ماده ۳: ۱۰۰ درآمد‌های ناشی ازافزایش قیمت بنزین و ۴۰ درصد از درآمد‌های ناشی از محل صرفه جویی مصرف سوخت به حساب خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و خانواده‌های نیازمند واریز شود.

ماده۴: وزارت نفت و سازمان برنامه باید هر ماه گزارشی از میزان درآمد دولت ناشی از افزایش قیمت بنزین به نمایندگان مجلس ارائه کنند.

ماده۵: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است گزارشی از میزان تخصیص این درآمد‌ها به حساب یارانه‌های خانواده‌های کم درآمد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به نمایندگان مجلس ارائه شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۱°