افزایش حقوق 420 هزار تومانی معلمان با رتبه بندی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:07 - يکشنبه 19 مرداد 1399
کد خبر : ۷۴۷۸۴۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
وزیر آموزش و پرورش گفت با اجرای طرح رتبه بندی، حقوق معلمان بطور متوسط 420 هزار تومان افزایش می یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محسن حاجی میرزایی گفت: طرح رتبه بندی معلمان که شب گذشته به تصویب هیئت وزیران رسید، از هفته دیگر مقدمات اجرای آن آغاز می‌شود، ولی ابتدا باید شیوه نامه نحوه رتبه بندی آماده و به امور استان‌ها اعلام شود و سپس عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید بین کیفیت کار نیروی انسانی و نظام جبران خدمات، رابطه ای وجود داشته باشد، افزود: هرقدر که این رابطه مناسب تر تنظیم شود، ما می توانیم از نیروهای با کیفیت تری برخوردار باشیم.
 
حاجی میرزایی هدف اجرای نظام رتبه بندی را ارتقای کیفیت عنوان کرد و افزود: آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان پرورشی، مراقبان سلامت، معاون و مدیر واحد آموزشی و مشاورین واحد آموزشی مشمول این طرح خواهند بود.
 
وی مجموع کسانی که در سراسر کشور مشمول این طرح می شوند را حدود 720 هزار نفر خواند و گفت: با اجرای این طرح افراد انگیزه پیدا می‌کنند که دانش تخصصی خود را افزایش دهند تا به رتبه بالاتر ارتقا یابند و امتیازهای بیشتری داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سه صلاحیت در این طرح مورد سنجش قرار می گیرد که صلاحیت اول صلاحیت عمومی است، صلاحیت دوم مهارت‌های حرفه ای و صلاحیت سوم توانمندی های معلمان و تلاشی که برای ارتقای دانش خود بکار می گیرند، است.

وی افزود: کسانی که در رتبه یک مشمول این طرح می شوند باید حداقل 2 سال سابقه کار داشته باشند و رتبه دوم پس از ۶ سال خدمت، رتبه سوم ۱۲ سال، رتبه چهارم ۱۸ و رتبه پنجم بعد از 24 سال خدمت اعطا می شود.
 
حاجی میرزایی افزود: کسانی که بعد از ۲۴ سال سابقه، خدمت کنند امتیاز ویژه‌ای دریافت می‌کنند و بر اساس رتبه بندی هر سال بین ۳ تا ۵ درصد به حقوقشان افزوده می‌شود و چون ۵ روز در مدرسه هستند تا ۱۰ درصد از سایر معلمان امتیاز بیشتر دریافت می کنند.

وزیر آموزش و پرورش درباره اعبتار مورد نیاز این طرح گفت: در قانون بودجه سال ۹۸ برای اجرای این طرح ۲ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده و به محض اینکه افراد در رتبه های خود مشخص شوند، توزیع استانی آغاز می شود.

وی افزود: با اجرای این طرح کسانی که در رتبه اول هستند بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان افزایش حقوق خواهند داشت و این نسبت به تناسب سابقه افزایش خواهد یافت.
 
حاجی میرزایی گفت: متوسط دریافتی معلمان در طرح رتبه بندی ۴۲۰ هزار تومان است یعنی تعدادی کمتر از ۴۲۰ و تعدادی بیشتر از ۴۲۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

وی افزود: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، زمان اعمال این افزایش حقوق ها از مهر ماه ۹۸ است و تمام افرادی که از مهر ماه با ما همکاری کرده اند رتبه بندی می شوند و پرداخت ها هر زمان که آماده شود از ابتدای مهر محاسبه خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°