اعطای «گرنت آغاز» به یک خانم استاد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۷۴۸۱۰۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
دکتر سعیده سرآبادانی تفرشی عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و فارغ التحصیل دکترای شیمی محاسباتی از دانشگاه UCL انگلیس موفق به دریافت «گرنت آغاز» صندوق حمایت از پژوهشگران و فن آوران شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نخستین بار در سراسر کشور است که این گرنت به یکی از اعضای هیات علمی خانم تعلق گرفته است.

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران به منظور اجرای ماموریت خود و برای جذب و حفظ دانش آموختگان مقطع دکتری و اشتغال در مراکز علمی کشور، «اعتبارپژوهشی» دانش آموختگان برجسته جوان را برای متقاضیان فارغ التحصیل مقطع دکتری با درجه عالی از یکی از صد دانشگاه برتر جهان (طبق رتبه بندی لایدن) که بیش از ۵ سال از زمان فارغ التحصیلی آن‌ها نگذشته باشد و در یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات تحقیقاتی کشور مشغول به کار شده باشند، در نظر گرفته است.

طرح ارائه شده سعیده سرآبادانی تفرشی به بررسی محاسباتی ترمودینامیکی و سینتیکی مکانیزم‌های هیدروژناسیون دی اکسید کربن به متانول، متان و مونوکسیدکربن برروی سطوح کاتالیستی کربید فلزات واسطه با استفاده از نظریه تابعی چگالی می‌پردازد.

همانطور که می‌دانیم رشد جمعیت و توسعه صنعتی یکی ازعوامل اصلی محدودیت دسترسی به منابع فسیلی است.

علاوه بر این، انتشار دی اکسیدکربن حاصل از احتراق منابع فسیلی در محیط زیست و اثرات گلخانه‌ای ناشی از آن موجب نگرانی‌های شدیدی در تغییرات آب و هوایی شده است بنابراین تبدیل دی اکسیدکربن به محصولات ارزشمند، مسئله‌ای مهم در هر دو موضوع انرژی و محیط زیست است که منجر به تحقیقات گسترده‌ای در زمینه جذب، فعال سازی، ذخیره و تبدیل دی اکسیدکربن به محصولات جایگزین مناسبی شده است.

به دلیل خواص کاتالیستی پلاتین گونه کربید فلزات واسطه، در این مطالعه مکانیزم‌های هیدروژناسیون دی اکسیدکربن روی این سطوح به محصولات شیمیایی با ارزش مانند متانول، متان و منوکسید کربن با استفاده از نظریه تابعی چگالی DFT مورد بررسی دقیق محاسباتی قرار خواهد گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °