الحاق «ناوشکن دنا» به ناوگان ارتش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:00 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۷۴۸۳۰۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
فرمانده نیروی دریایی ارتش از الحاق «ناوشکن دنا» به ناوگان نیروی دریایی ارتش در بهمن ماه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر دریادار خانزادی در آستانه هفتم آذر، روز نیروی دریایی ارتش افزود: دنا ناوشکنی جدید از کلاس موج و مشابه ناوشکن‌های جماران و سهند است که با افزایش دانش علمی نیروی دریایی، قابلیت‌های جدیدی به آن افزوده شده است.
 
الحاق «ناوشکن دنا» به ناوگان نیروی دریایی ارتش

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در ناوشکن دنا، سیلو‌های پرتاب موشک عمودی پرتاب در حال نصب است و این ناوشکن ضمن حمل بالگرد، ظرفیت مصونیت بخشی به شناور‌ها در ابعاد زیرسطح، سطح و هوا را نیز دارد.
 
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوشکن سهند سال گذشته به نیروی دریای ملحق شد و امروز این ناوشکن در حال آماده شدن برای ماموریت اقیانوسی است.

وی گفت: ناو تفتان کار ساخت کاسه آن هم به پایان رسیده و امیدواریم این ناوشکن در سال ۹۹ به نیروی دریایی ملحق شود.

دریادار خانزادی با بیان اینکه زیر دریایی‌های غدیر به تسلیحات بومی و اژدر‌های بومی والفجر مسلح شده اند و در تیراژ بالا در نیروی دریایی بکار گرفته می‌شوند، تاکید کرد: زیر دریایی کلاس فاتح امروز در اختیار نیروی دریایی است و در ماموریت‌ها از آن استفاده می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: موضوع بعدی تسلیح زیر دریایی‌ها به موشک‌های زیر سطحی بود که سال گذشته این موشک تحت عنوان پروژه جاسک ۲ تست شد. البته این فناوری سال‌ها است که در اختیار وزارت دفاع است، اما ما دقیق‌ترین موشک را انتخاب کردیم که می‌تواند با دقت بالایی اهداف را مورد اصابت قرار دهد.

وی گفت: همزمان الحاق یک فروند ناو مین شکار تحت عنوان صبا را به نیروی دریایی خواهیم داشت. همچنین الحاق پهپاد سیمرغ با مداومت پرواز ۲۴ ساعته و توانایی حمل انواع سلاح از جمله بمب، راکت و پرتابه را خواهد داشت.

دریادار خانزادی همچنین عنوان کرد: هواپیما‌های آموزشی نسل جدیدی هم که ساخت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان است به یگان هوادریای نیروی دریایی ملحق خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه به فناوری سیلو‌های موشک عمود پرتاب دست پیدا کرده ایم که توانایی انهدام موشک کروز را هم دارند، اظهار داشت: نسل بعدی زیر دریایی فاتح به سیستم رانش مستقل از هوا AIP مجهز خواهد شد که به پنهان کاری زیر دریایی کمک می‌کند که دستیابی به فناوری آن در مجموعه وزارت دفاع به طور کامل انجام شده است.

*کار ساخت ناوشکن سنگین تحت عنوان پروژه نگین از سال ۹۹ آغاز می‌شود

وی گفت: کار ساخت ناوشکن سنگین تحت عنوان پروژه نگین از سال ۹۹ آغاز می‌شود. همچنین در آینده کار ساخت زیر دریایی سنگین بعثت نیز شروع خواهد شد که ویژگی‌های خاصی دارد.

دریادار خانزادی با بیان اینکه شناور موج شش با تناژ بالا از نوع شناور‌های تری ماران با سه بدنه خواهد بود، تاکید کرد: همچنین در ناو‌های جدید از رادار چشم عقاب که یک رادار آرایه فازی و چهروجهی ثابت است روی شناور‌ها نصب می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه به تجهیزات جنگ الکترونیک خوبی دست پیدا کرده ایم، گفت: وسیله جدیدی که تاثیرات راهبردی برای نیروی دریایی دارد، پهپاد جدید دریا پایه است که توسط محققان نیروی دریایی ساخته شده است و یک پهپاد عمود پرواز است. پهپاد‌های دریایی ویژگی‌های پیچیده‌ای دارند، چون اهداف در دریا متحرک هستند و تکنیک‌های بسیار پیشرفته‌ای در این پهپاد بکار رفته است.

وی در خصوص تهدید آمریکا در دریا، تصریح کرد: تا امروز با اقتداری که در نظام وجود داشته آمریکایی‌ها به هیچ عنوان جرات تهدید مشتقیم ندارند و اقدامات آن‌ها بیشتر نیابتی به منظور اسجاد فضای نا امنی است.

دریادار خانزادی عنوان کرد: اخرین اقدامات تروریستی آن‌ها علیه نفتکش‌های ایران در دریای سرخ اتفاق افتاد و امروز این امنیت را در دریای سرخ ایجاد کرده‌ایم که اگر آمریکایی‌ها دست از پا خطا کنند، سیلی محکمی دریافت خواهند کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص رزمایش‌های این نیرو در سال جاری، گفت: به زودی رزمایش سه جانبه در منطقه شمال اقیانوس هند با شرکت کشور‌های روسیه و چین خواهیم داشت که وپس از آن هم رزمایش نیرو‌های دریایی حاشیه اقیانوس هند را خواهیم داشت.

دریادار خانزادی در ابتدای نشست خبری به مناسبت هفتم آذرماه روز نیروی دریایی، اظهار داشت: هفتم آذر نماد قدرت نیروی دریایی در دفاع مقدس است که تنها پس از گذشت ۶۷ روز از آغاز جنگ تحمیلی، طومار نیروی دریایی عراق در هم پیچیده شد.

وی افزود: پس از آن عملیات اسکورت کشتی‌های جمهوری اسلامی ایران توسط نیروی دریایی آغاز شد که ۱۰ هزار کشتی تجاری و نفتکش را در طول جنگ اسکورت کرد که تنها ۲۰ فروند آن مورد اصابت قرار گرفت.

دریادار خانزادی با بیان اینکه توفیقات نیروی دریایی ارتش پس از دفاع مقدس به سمت آب‌های شرق خلیج فارس و دریای عمان و اقیانوس هند توسعه یافت، گفت: بالغ بر ۹۰ درصد تجارت جمهوری اسلامی ایران از طریق دریا انجام می‌شود، بنابراین با وقوع دزدی دریایی، نداجا در محدوده خلیج عدن، تنگه باب المندب و حتی در مقطعی شرق اقیانوس هند وارد عمل شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۵°