صنعت لوازم خانگی در مسیر توسعه و پیشرفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۷۴۸۵۳۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
نوده فراهانی عضو هیات مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی با بیان اینکه مردم حامی اصلی صنعت لوازم خانگی هستند گفت: با حمایت از تولید، این صنعت توسعه و پیشرفت بیشتری خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

داوود نوده فراهانی  عضو هیات مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی گفت: در راستای حضور چشمپیر مردم در نمایشگاه لوازم خانگی انگیزه تولید کننده دوجندان شد بنابراین با مدیریت و بهره وری افزایش قیمتی در حوزه لوازم خانگی نداشته باشند.

او افزود: برای اولین بار در سال 95 صادرات لوازم خانگی 45 میلیون دلار نسبت به واردات افزایش داشت این در حالی است که در سال قبل از آن عکس این بوده و تراز مثبت را در لوازم خانگی در سال 97 تجربه کرده ایم.

صنعت لوازم خانگی در مسیر توسعه و پیشرفت

 عضو هیات مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی گفت: وقتی از لوازم خانگی  که پیشران صنعت قرار گرفته حمایت می شود، رقابت در این حوزه بیشتر شده است بنابراین این صنعت می تواند صنایع دیگر و قطعه سازان را حرکت دهد.

نوده فراهانی گفت: صنعت لوازم خانگی یک صنعت جامع است بنابراین رشد چشمگیر در این حوزه نیازمند بسته های حمایتی، نگاه ویژه برنامه ریزی از سوی تولید کنندگانی است که نقش اصلی را ایفا می کنند.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی گفت: مردم حامی اصلی صنعت لوازم خانگی هستند و مهمترین تهدید این صنعت قاچاق است.

نوده فراهانی در ادامه درباره راهکارها گفت: کنترل قاچاق در مبادی ورودی و عرضه بسیار مهم است همچنین در حوزه توزیع نیز با کمک مردم، تولید کننده و عرضه کننده می توان با کنترل و نظارت قاچاق را کاهش داد.

او افزود: استفاده از کالای ایرانی باید ارزش باشد و این کار نیاز به فرهنگ سازی بیشتر دارد. صدا و سیما، اموزش و پرورش در این بستر بهتر می توانند فرهنگ سازی کنند تا مردم از کالای ایرانی بیشتر استفاده کنند.

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °