واکنش ایران به اظهارات وزیر خارجه فرانسه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:04 - شنبه 29 شهريور 1399
کد خبر : ۷۴۸۶۸۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
سخنگوی وزارت خارجه گفت: اظهارات غیرمسئولانه و غیرسازنده وزیر امور خارجه فرانسه، کارآمدی ابتکارات سیاسی برای اجرای کامل برجام را مخدوش می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سید عباس موسوی در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه در خصوص برجام و همچنین امکان بهره گیری از مکانیزم حل و فصل اختلافات این سند، افزود: برجام در شرایط کنونی اساسا به طرف‌های اروپایی اجازه نمی‌دهد که در قبال اعمال حق مشروع ایران در پاسخ به اقدامات غیرقانونی و یکجانبه ایالات متحده به این مکانیزم استناد کنند.
 سخنگو‌ی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این اظهارات غیرمسئولانه و غیرسازنده بوده و شدیدا، کارآمدی ابتکارات سیاسی برای اجرای کامل برجام توسط همه طرف‌ها در راستای نظام رفع تحریم‌های برجام و مصوبات کمیسیون مشترک را مخدوش می‌سازد.
 موسوی در خصوص امکان بهره گیری فرانسه و دیگر اعضای باقیمانده برجام از مکانیزم حل و فصل اختلافات نیز گفت: منطق و هدف مکانیزم حل و فصل اختلافات پیش بینی شده در برجام در نظر گرفتن اقدامات جبرانی برای دو طرف است و اقدام جمهوری اسلامی ایران هم اجرای حق خود در ماده ۳۶ است و لذا برجام در شرایط کنونی اساسا به طرف‌های اروپایی اجازه نمی‌دهد که در قبال اعمال حق مشروع جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدامات غیرقانونی و یکجانبه ایالات متحده و نقض اساسی تعهدات طرف‌های اروپایی، به این مکانیزم استناد کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°