لزوم اصلاح قوانین کار

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:10 - شنبه 10 خرداد 1399
کد خبر : ۷۴۸۸۲۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
نماینده کارگران درشورای عالی کار گفت: تا زمانیکه کارگران از ثبات شغلی برخوردار نباشند، نمی توانند به تشکلات صنفی بپردازند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 نماینده کارگران درشورای عالی کار در گفتگوی با ۱۸:۳۰ اجرا نشدن صحیح قوانین و نبودن امنیت شغلی را از مشکلات اصلی قانون کار اعلام کرد و گفت:بجز تامین امنیت شغلی در قالب ماده ۷، مابقی کار‌ها برای شورای عالی کار قابل حل است.

"علی خدایی" افزود: با رواج قرارداد‌های موقت، امنیت شغلی از بین رفت.
نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: وقتی امنیت شغلی نباشد، کارگر نمی تواند به دستمزد و معیشت یا تشکل صنفی بپردازد.
او با بیان اینکه مشکلات کارگران و کارفرمایان در قانون کار حل نمی شود، افزود: سامانه جامع تنها می تواند قراردادگاد های سفید امضاء را حل کند.
خدای گفت: کارفرمایان تن به قانون نمی دهند. کشوری(مانند کشور ما) وجود ندارد که 97 درصد از کارگران آن امنیت شغلی وجود ندارد.
 
نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار نیز در حمایت از حقوق کارفرمایان گفت: از برنامه سوم تا ششم مجلس مصوبات زیادی را برای اصلاح قانون کار و تامین اجتماعی داشتیم، اما عملیاتی نشده است.

"اصغر آهنی‌ها"پیش بینی کرد در آینده مشکلات زیادی درباره قوانین کار و اشتغال خواهیم داشت، افزود: بخش‌های مختلف قوانین نیاز به اصلاح دارد. نمی‌توان قوانین را برای ۳۰ سال آینده ثابت در نظر گرفت.
 
کوروش یزدان مدیرکل روابط کار وزارت کار در ارتباط تلفنی از روند بهبود روابط کارفرماو کارگران گفت و افزود: در انتظار مصوبه دولت هستیم.
او افزود: پرداخت بدهی به کارگران از مطالبات و دیون ممتاز کارفرمایان است.
برچسب ها: قانون کار ، کارفرما
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °