سال ۹۸ حدود ۲ هزار واحد صنعتی راکد به مدار تولید بر می‌گردند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:41 - شنبه 29 شهريور 1399
کد خبر : ۷۴۸۹۰۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری حدود دو هزار واحد صنعتی راکد با کمک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به مدار تولید بر می‌گردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا رضا رحمانی روز جمعه در حاشیه افتتاح نخستین واحد صنعتی تولید محصولات آشپزخانه و ساختمانی با تکنولوژی نوین کشور در شهرک صنعتی نکاء در شرق مازندران در گفتگو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از این واحد‌های صنعتی راکد از جمله ۷۰ واحد در استان مازندران وارد مدار تولید شده اند.

وی گفت: با برنامه ریزی، بقیه واحد‌های راکد نیز با همکاری و مساعدت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به مدار بر می‌گردند و این کار باعث بازگشت نیروی انسانی به اشتغال می‌شود.
وزیر صنعت افزود: راه اندازی واحد‌های صنعتی و در مجموع فعالیت اقتصادی در شرابط فعلی به مثابه جنگ اقتصادی و عملیات‌های پیروزمندانه و کارکرد بسیجی است و همه ما باید به کارآفرینان به عنوان پیشگامان این خط مقدم جنگ اقتصادی کمک کنیم.
رحمانی تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌های کشور را راهکاری مناسبی برای حمایت از تولید و برگشت واحد‌های مشکل دار به چرخه تولید بیان کرد.
وزیر صنعت اولویت کاری وزارتخانه متبوع خود را در سال جاری رفع مشکلات واحد‌های تولیدی و صنعتی به خصوص واحد‌های راکد و نیمه فعال دانست و از رسانه‌ها از جمله رسانه ملی خواست تا واحد‌های بزرگ صنعتی را که بازگشت به تولید داشتند در شرایط فعلی به مردم به خصوص جوانان معرفی کنند.

رحمانی گفت: معرفی این واحد‌های فعال به مردم باعث ایجاد روحیه نشاط و امید در بین آنان بویژه جوانان خواهد شد.

وزیر صنعت همچنین پیش از افتتاح این واحد صنعتی از شرکت سهامی چوب و کاغذ مازندران واقع در شهر ساری بازدید کرد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°