رونمایی پهپاد سیمرغ در آینده نزدیک

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:03 - يکشنبه 04 اسفند 1398
کد خبر : ۷۴۹۱۲۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به رونمایی پهپاد سیمرغ در آینده نزدیک گفت: این پهپاد قابلیت بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر پرواز بر خط و آنلاین در مناطق مختلف را دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 امیر دریادار «حسین خانزادی» در گفتگو با دفاع‌پرس گفت: یکی از توانمندی‌هایی که به‌زودی از آن رونمایی می‌شود، «پهپاد سیمرغ» است که به همت متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده و از سیستم هدایت ویژه برخوردار است، به طوری که این امکان را ایجاد می‌کند تا سامانه بتواند بیش از هزار کیلومتر پرواز پایدار و برخط داشته باشد، یعنی همزمان که پرواز می‌کند، اطلاعات خود را از مناطق مورد نظر در قالب عکس و تصویر ویدیویی، آنلاین به پایگاه‌های زمینی ارسال کند.
فرمانده نداجا افزود: با توجه به اینکه شناور‌های ما به سکو‌های پرتاب پهپاد سیمرغ مجهز خواهند شد، از این‌رو هر شناوری در دریا می‌تواند تصاویر دقیقی از مایل‌ها جلوتر از خود داشته باشد و این تصویر در مجموعه اتاق کنترل پهپاد از طریق شبکه‌های فرماندهی و کنترل دریافت می‌شود و در تمام پست‌های فرماندهی و مجموعه‌های نیرو‌های مسلح قابل اشتراک‌گذاری است.

وی درباره ویژگی‌های ناو «خلیج فارس» هم گفت: این یک ناو آموزشی است و نخستین بار در کشور چنین شناوری ساخته می‌شود. قرار است این ناو عملیات آموزش کارکنان نیروی دریایی را انجام دهد.
وی افزود: اگرچه این شناور با هدف آموزش نیرو‌ها ساخته شده است اما به علت برخورداری از ظرفیت لازم، می‌توان در حوزه دریانوردی در اقیانوس‌ها نیز از آن استفاده کرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: قابلیت‌های این ناوشکن برای همه ارگان‌های دریایی کشور به اشتراک گذاشته خواهد شد و همه ارگان‌هایی که می‌خواهند زمان دریانوردی خود را افزایش دهند، می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°