اعطای بالاترین جایزه کنفرانس بین‌المللی رباتیک اجتماعی به طرح محققان ایرانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:40 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۷۴۹۳۳۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
طرح آزمایشگاه رباتیک دانشگاه شریف با عنوان "ربات اجتماعی هوشمند فیلی شکل مایا" موفق به دریافت جایزه برگزیده ویژه کنفرانس بین‌المللی رباتیک اجتماعی (ICSR-۲۰۱۹) در حوزه سخت‌افزار و نرم‌افزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایسنا، طرح "ربات اجتماعی هوشمند فیلی شکل مایا"، در یازدهمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک اجتماعی (ICSR-۲۰۱۹) که از تاریخ ۶ الی ۹ آذرماه سال جاری در دانشگاه کارلوس سوم شهر مادرید-اسپانیا برگزار شد، موفق به دریافت "جایزه برگزیده ویژه کنفرانس در حوزه سخت افزار و نرم افزار" شد. این لوح بالاترین جایزه اهدایی کنفرانس مذکور به طرح‌های ابداعی، نوآورانه و کاربردی ارائه شده در سال ۲۰۱۹ است.

ربات اجتماعی مایا توسط گروهی مشترک از پژوهشگران آزمایشگاه رباتیک اجتماعی-شناختی دانشگاه صنعتی شریف و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی-واحد تهران غرب: به ترتیب مهندس الهام رنجکار، مهندس رامان رفعت نژاد و مهندس علی آموزنده نوباوه به سرپرستی دکتر علی مقداری و دکتر مینو عالمی (استادان راهنما) انجام پذیرفته است.

این طرح همچنین در هفتمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک که طی روز‌های ۲۹ و ۳۰ آبان ۱۳۹۸ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، جایزه "رتبه دوم" را در میان طرح‌های خلاقانه و کاربردی کسب کرد و علاوه بر لوح تقدیر و تندیس کنفرانس مبلغ ۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی نیز دریافت کرد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°