کمبود سیلندر گاز در برخی شهر‌ها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:53 - دوشنبه 18 فروردين 1399
کد خبر : ۷۴۹۴۸۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، کمبود نظارت در توزیع را علت کمبود گاز مایع در برخی شهر‌ها به ویژه در دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کرمی در ارتباط با برنامه پیگیری شبکه خبر گفت: در سبد انرژی کشور گاز LPG یا گاز مایع مختص خانوار‌های نفت سفید سوز است که از نعمت گاز طبیعی برخودار نیستند.
 
عامل کمبود گاز مایع در برخی شهر‌ها چیست؟

وی با بیان اینکه در این حیطه سه بخش تولید و تامین، عرضه، و نظارت بر عرضه وجود دارد افزود: ما در زمینه تولید و تامین گاز مایع مشکل نداریم و تمامی شرکت‌های پالایشی با همه ظرفیت در حال تولید هستند.

کرمی اضافه کرد: در زمینه عرضه هم ۷۴ شرکت داریم که بر مبنای سهمیه‌ای که شرکت ملی پخش ماهانه برای آنان تعیین می‌کند کار عرضه را انجام می‌دهند.

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، ادامه داد: این شرکت‌ها گاز مایع را از مبادی تولید تحویل و بر اساس برنامه و تعداد مشترکین خود توزیع می‌کنند.

کرمی در ادامه کمبود نظارت را علت کمبود گاز مایع در برخی شهر‌ها به ویژه در دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان دانست.

وی در تشریح دلیل خود با بیان اینکه مردم در برخی مناطق بیش از نیاز مصرف می‌کنند گفت: مثلا در سیستان و بلوچستان در ماه آذر پارسال ۱۷ هزار تن مصرف وجود داشته است و ما برای آذر امسال ۲۱ هزار تن در نظر گرفته ایم یعنی ۴ هزار تن بیشتر و این در حالیست که تعداد زیادی از خانوار‌های مصرف کننده، اکنون دارای گاز طبیعی هستند و تعداد مشترکین کمتر شده است.

کرمی ادامه داد: بنابر این ما در زمینه تولید و تحویل گاز مایع مشکلی نداریم و مشکل نظارتی است که باید انجام گیرد.

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در ادامه با تاکید دوباره بر اینکه باید مصرف کننده گاز مایع خانوار باشد افزود: گاهی این گاز در موارد دیگر از جمله در خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد که غیر قانونی، غیر استاندارد و غیر مجاز است و بنابر این دستگاه‌های نظارت کننده باید در زمینه بیشتر دقت کنند.

وی نظارت بر این بخش را نیز بر عهده سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان دانست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۲۰°