معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر آری یا خیر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:01 - سه‌شنبه 13 خرداد 1399
کد خبر : ۷۴۹۸۵۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه گفت: معافیت مالیاتی از قشر فرهنگی برای کشور یک سرمایه گذاری دراز مدت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 هادی جعفری‌نژاد با اشاره به بند" ل" ماده 139 قانون مالیات های مستقیم گفت: بر اساس قانون فعالیت های انتشاراتی، فرهنگی و هنری را از مالیات معاف اعلام کرد و آنرا یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت برای کشور نام برد.

استمرار معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر

او در گفتگو با 18:30 افزود: افزایش مالیات به معنای پرداخت بیشتر مالیات نیست، بلکه اخذ مالیات از کسانی هست که درآمدی بالایی دارند و از پرداخت مالیات خودداری می کنند.

هادی جعفری‌نژاد گفت: معافیت قشر فرهنگی را توجه و اهمیت دولت به فرهنگ اعلام کرد.

رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه با بیان تعداد اقشار و گروههای فرهنگی که مالیات معافت هستند، گفت: برای این افراد مالیات به نرخ صفر محاسبه می شود.

استمرار معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر

مدیرکل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معافیت مالیات برای مشاغل فرهنگی را یک ضرورت اعلام کرد که از سال ۸۰ به بعد اعمال شده است.

همایون امیرزاده با اعتقاد بر اینکه نباید بین اقشار مختلف تبعیض قائل شد، گفت: باید در بین اقشار فرهنگی که درآمد‌های سرشار‌ی دارند تمایز قائل شد.

امیرزاده با بیان اینکه قانون هیچگاه وحی منزل نیست، گفت: در همین حوزه فرهنگ و هنر باید حساب کلیت فرهنگ را از حساب 10 یا 20 نفر (سلبریتی ها) افراد پردرآمد نگذاریم.

او افزود: باید حساب برخی از افراد در قشر فرهنگ و هنر که پردرآمد هستند را باید از برخی دیگر جدا کرد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:قانون فعلی مالیاتی تا کنون سه بار اصلاح شده است.

امیرزاده گفت: در صورت شفافیت مالی می توان برای درآمد هنرمندان مالیات در نظر گرفت.

استمرار معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر

معاون سازمان امور مالیاتی در ارتباط تلفنی با بیان اینکه هر قشری در کشور که درآمد دارد باید مالیات بدهد، گفت:بر اساس تحقیقات بین المللی انجام شده، کشور ما بیشترین معافیت های مالیاتی را دارد.

احمد زمانی افزود: با وجودی که قرار شد پرداخت معافیت مالیات ها ساماندهی شوند متاسفانه معافیت های مالیاتی افزایش هم یافته است.

معاون سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه معافیت مالیاتی قشر خاصی بر "عدالت مالیاتی تاثیر منفی می گذارد، گفت: نباید بخشی را از بخش دیگر تقدیس کرد. حمایت دولت بر بخشی که درآمد دارد صرفاً حذف مالیات نیست.

او گفت: حذف مالیات برای قشری خاص، تبعیض آشکار است.

برچسب ها: مالیات ، فرهنگ ، سلبریتی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۶°