لاریجانی: نقش عمان در ایجاد آرامش در منطقه قابل توجه است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:46 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۷۴۹۸۷۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳
رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر خارجه عمان گفت: نقش عمان در ایجاد فضای صلح و آرامش در منطقه قابل توجه بوده و روابط بین دو کشور ایران و عمان همواره خوب و در حال پیشرفت بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رئیس مجلس شورای اسلامی که عصر امروز دوشنبه با یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان دیدار کرد، گفت: مسئله یمن، لایه‌های پنهانی دارد و ابتدا باید آتش بس صورت گیرد و سپس به سمت موضوعات دیگر حرکت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: نقش عمان در ایجاد فضای صلح و آرامش در منطقه قابل توجه بوده و روابط بین دو کشور ایران و عمان همواره خوب و در حال پیشرفت بوده است.

لاریجانی ضمن تبریک برگزاری انتخابات در کشور عمان، تصریح کرد: کشور‌های منطقه باید با یکدیگر ارتباط نزدیک داشته باشند تا مشکلات برطرف شود و طرح ایران برای افزایش مشارکت و صلح در منطقه نیز تابع همین نظر است.

وی با اشاره به اینکه مسئله یمن، مسئله بزرگ ما است که امیدواریم با گفتگو آن را حل کنیم، افزود: طرف مقابل باید بداند که با زور نمی‌توان مشکل را برطرف کرد، به خصوص که مسئله یمن، لایه‌های پنهانی دارد و ابتدا باید آتش بس صورت بگیرد و سپس باید به سمت موضوعات دیگر حرکت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه، برای مردم ثابت شده که ترامپ با ایران دشمنی دارد، گفت: رفتار آمریکا عاری از منطق و تلاش آمریکا برای به صفر رساندن فروش نفت ایران بی‌ثمر بوده است.

براساس این گزارش، یوسف بن علوی نیز در این دیدار گفت: باید از فرصت به وجود آمده برای برطرف کردن بحران‌های منطقه استفاده کنیم، به خصوص که ایران پایگاه صلح در منطقه است.

وزیر امور خارجه عمان، ادامه داد: ایران همواره کشور‌ها را به آرامش دعوت کرده است و طرح صلح هرمز نیز نشان می‌دهد که ایران به دنبال آرامش است.

یونس بن علوی با بیان این موضوع که هدف تحریم‌های آمریکا، تحقق پیدا نکرده و این موضوع باید جدی گرفته شود، گفت: شکی نیست، تحریم کشوری که پرچم صلح را در دست دارد، پسندیده نیست.

وی با اعلام اینکه عمان همواره در کنار جمهوری اسلامی ایران است و تردیدی در حقانیت طرح صلح هرمز ایران ندارد، افزود: در حال حاضر آمریکایی‌ها نمی‌دانند چگونه از تنگنای مشکلات به وجود آمده خارج شوند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°