صدور ۸ میلیون کارت ملی هوشمند تا پایان سال

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:42 - شنبه 10 اسفند 1398
کد خبر : ۷۴۹۹۷۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
سخنگوی سازمان سازمان ثبت احوال کشور، نبود امکان ورود بدنه کارت به کشور را علت تاخیر صدور کارت هوشمند ملی در ماه‌های اخیر عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ابوترابی در ارتباط تلفنی با برنامه پیگیری شبکه خبر گفت: تاکنون ۵۴ میلیون نفر از ۶۲ میلیون نفر جامعه هدف برای دریافت کارت هوشمند ملی ثبت نام کرده اند که برای ۴۶ میلیون نفر از آن‌ها کارت صادر شده است و با توجه به وعده چاپخانه دولتی برای ۸ میلیون نفر دیگر تا پایان سال کارت صادر می‌شود.
 
صدور ۸ میلیون کارت هوشمند تا پایان سال

وی درباره علت تاخیر در صدور کارت کلی هوشمند هم گفت: تاکنون بدنه کارت ملی هوشمند از خارج وارد کشور می‌شد و صدور کارت با سرعت انجام می‌گرفت، اما در ماه‌های اخیر به دلیل برخی مشکلات، امکان تامین بدنه کارت از خارج میسر نبود و به همین دلیل تولید کارت در داخل کشور و خودکفایی در تولید آن در دستور کار قرار گرفت.

سخنگوی سازمان ثبت احوال افزود: اکنون متولی تولید کارت ملی هوشمند یک چاپخانه دولتی است و تاکنون ۳۰۰ هزار کارت تولید شده است و این پاپخانه وعده تولید ۸ میلیون بدنه کارت دیگر را تا پایان سال داده است.

وی درباره صدور کارت در برخی بانک‌ها بدون مشکل هم گفت: جنس این کارت‌ها با کارت ملی هوشنمد متفاوت است و از آنجایی که مواد اولیه تولید بدنه کارت ملی هوشمند پلی کربنات است و این ماده در کشور وجود ندارد تولید آن با مشکل مواجه شد.

ابوترابی افزود: اکنون پاپخانه دولتی مواد اولیه پلی کربنات را وارد می‌کند و در حال تولید است.

وی درباره برخی مشکلات اداری افرادی که برگه ثبت نام در اختیار دارند و هنوز کارت دریافت نکرده اند هم گفت: با بانک‌ها هماهنگ شده است و به افرادی که برگه تکمیل ثبت نام در اختیار دارند خدمات بدون مشکل ارائه می‌شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه کسانی مشکل دارند که هنوز برگه تکمیل ثبت نام را پر نکرده اند گفت: این برگه شامل کد ملی فرد است که بانک‌ها با استعلام آن به فرد خدمات لازم را ارائه می‌دهند.

ابوترابی در پایان گفت: در صورت نیاز برگه یا رسید تکمیل ثبت نام به صورت المثنی و رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°