توسعه تجهیزات نیروی دریایی ارتش با تمام توان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:34 - دوشنبه 25 آذر 1398
ستاد شناسايي مشمولان طرح یارانه معيشتي: زمان ثبت‌ اطلاعات از سرپرستان خانواری که در ليست يارانه‌بگيران نقدي نبودند، برای دریافت یارانه معیشتی به‌زودی اعلام می‌شود مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: خودرو‌های عمومی (وانت بار‌ها و تاکسی‌های شهری) بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، دوگانه سوز می‌شوند معاون وزیر راه و شهرسازی: طرح اقدام ملی مسکن برای دهک‌‌های چهار تا هفت است محمودزاده: تاکنون نام‌نویسی ۳۳۰ شهر در طرح اقدام ملی مسکن صورت گرفته است معاون وزیر راه و شهرسازی: ۳۰ آذر نام‌نویسی استان‌های تهران، البرز، قزوین و بخشی از استان کرمان آغاز می‌شود وزیر راه و شهرسازی: قطعه یک آزادراه تهران ـ شمال دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد اسلامی: عوارض آزادراه تهران ـ شمال متفاوت و شناور محاسبه می‌شود تفاهم‌نامه طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور بین سه استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان امضا شد وزارت نیرو برای این سه استان مجوز برداشت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از سواحل چابهار صادر کرده است معاونت علمی ریاست جمهوری: بیش از ۹ هزار محصول دانش‌بنیان در نمایشگاه «تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت» ارائه می‌شود هفتمین نمایشگاه «تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت» از ۲۶ تا ۲۹ آذر در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران از به‌کارگیری افراد با مدارک غیرمرتبط در بیمارستان‌های خصوصی انتقاد کرد زارعیان: بیمارستان‌های خصوصی برای به‌کارگیری پرستاران باید از سازمان نظام پرستاری استعلام بگیرند امروز آخرین مهلت نام‌نویسی برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و المپیاد علمی‌دانشجویی است مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک: در ۵۴ فرودگاه کشور، مدیریت روسازی سطوح پروازی (باند، اپرون، تاکسی‌وی و...) انجام می‌‌شود
کد خبر : ۷۵۰۳۰۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دیدار با معاون روابط بین الملل ارتش چین با بیان اینکه در حال ساخت انواع ناوشکن‌ها و زیردریایی‌ها هستیم گفت: مسیر توسعه نیروی دریایی ارتش را با سرعت به جلو می‌بریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر دریادار حسین خانزادی روز سه شنبه در دیدار با سپهبد "شائو یوئان مینگ"، معاون روابط بین‌الملل ارتش چین با اشاره به برگزاری اجلاسی در کشور چین درباره احیای جاده ابریشم افزود: با توجه به اینکه بخش بزرگی از این استراتژی در دریاست، نقش سازوکار‌های دریایی به ویژه قدرت دریایی ایران و چین بسیار حائز اهمیت است.

امیر خانزادی با اشاره به رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه که قرار است در دی ماه برگزار شود، گفت: رزمایش پیش رو با نام کمربند امنیت دریایی در ششم دی ماه سال جاری (۲۷ دسامبر ۲۰۱۹) برگزار خواهد شد.
او افزود: ایران مشتاق تبادل اطلاعات سفید با چین بخصوص اطلاعات دزدان دریایی و موضوعات فنی است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با حائز اهمیت خواندن ظرفیت ساخت ناوشکن و زیر دریایی به صورت عملیات مشترک، همکاری فنی بین دو کشور را برای بالا بردن دانش و تجربه طرفین ضروری دانست و افزود: ما در آینده نزدیک ساخت تجهیزات سطحی و زیر سطحی سنگین را آغاز خواهیم کرد و آمادگی آغاز عملیات مشترک، تبادل اطلاعات فنی و ظرفیت‌های تحقیقاتی را با کشور چین داریم.

وی با اشاره به سابقه روابط و تاریخ و تمدن بزرگ دو کشور به برگزاری اجلاسی در کشور چین درباره احیای جاده ابریشم اشاره کرد و ادامه داد: اقدامات آینده در این رابطه، بدون توجه جدی به دو کشور بزرگ و صاحب تمدن ایران و چین امکان پذیر نیست و این دو کشور در این فرآیند باید نقش ویژه‌ای را ایفاء کنند. با توجه به اینکه بخش بزرگی از این استراتژی در دریاست، نقش سازوکار‌های دریایی به ویژه قدرت دریایی دو کشور بسیار حائز اهمیت است.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به سفرش در ماه می‌گذشته به کشور چین گفت: در این دیدار گفت‌وگوی کاملی با فرمانده نیروی دریایی چین داشتیم و در بازدید‌های انجام شده، ظرفیت‌های زیادی را در کشور چین مشاهده کردم. از طرفی هر دو کشور در ساخت تجهیزات دریایی خود مستقل هستند.

جمهوری اسلامی ایران سال هاست در حال توسعه و ساخت تجهیزات دریایی به ویژه در بخش دفاعی و صنایع دریایی وزارت دفاع و کارخانجات نیروی دریایی ارتش است.

امیر دریادار خانزادی با تأکید بر تعاملات دو کشور افزود: در سطح عملیاتی، بازدید ناوگروه‌ها ایران و چین از بنادر یکدیگر اولویت دارد که تاکنون این اتفاق صورت گرفته است، ولی ما خواستار افزایش بازدید‌ها و کاهش فاصله زمانی بازدید‌ها هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تشکر از دعوت دانشگاه نیروی دریایی چین برای اعزام دانشجویان نیروی دریایی ارتش در مقطع آکادمی و دانشکده فرماندهی و ستاد به چین گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای پذیرش دانشجویان نظامی در تمام مقاطع اعلام می‌کند و این ارتباط آموزشی، نقش بسیار موثری در تعامل هرچه بیشتر در دیگر حوزه‌ها دارد.

امیر دریادار خانزادی با بیان اینکه ایران جایگاه ویژه‌ای در حفظ امنیت منطقه و صلح جهانی دارد، گفت: ابهت دروغین استکبار جهانی در حال فروپاشی است و تقابل اصلی دشمنان جلوگیری از همکاری کشور‌های صاحب تمدن مانند ایران و چین است.

سپهبد شائو یوئان مینگ با اشاره به رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه بیان کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نیروی بین‌المللی و استراتژیک است.
وی با اشاره به پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر گفت: با رهنمود‌های مقام معظم رهبری ایران، فرماندهی امیر دریادار خانزادی و نگاه ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران در ارتقاء نیروی دریایی ارتش، شاهد یک نیروی مقتدر و مهم در دریای عمان، خلیج فارس و اقیانوس هند هستیم.

معاون روابط بین الملل ارتش چین در ادامه به پوشش گسترده رزمایش‌ها و اخبار نیروی دریایی ایران در رسانه‌های چین گفت: رسانه‌های چین علاقه زیادی به نیروی دریایی ایران دارند و اخبار فعالیت‌ها و رخداد‌های ارتش ایران را کاملا منعکس می‌کنند. همچنین ما معتقدیم ایران جایگاه ویژه‌ای در حفظ امنیت منطقه و صلح جهانی دارد.

سپهبد شائو یوئان مینگ دربارع همکاری بین نیروی دریایی ارتش ایران و چین خاطرنشان کرد: ما معتقدیم روابط بین نیروی دریایی دو کشور باید افزایش یابد و به صورت عملیاتی در حوزه‌های مختلف آموزشی، فنی و اطلاع‌رسانی به تبادل دانش بپردازیم.

وی رزمایش پیش رو را نشان‌دهنده اتحاد بین سه کشور دوست ایران، چین و روسیه در مقابله با استکبار جهانی دانست و این رزمایش را نشان‌دهنده اتحاد سه کشور دوست برشمرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۱°