سازمان بهزیستی و خدمات حمایتی از معلولان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:46 - سه‌شنبه 19 آذر 1398
جلسه بررسی مشکلات واحد‌های بزرگ تولیدی استان مرکزی با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد جهانگیری: باید نسبت به پرداخت به‌‎‎موقع حقوق کارگران و وضعیت معیشتی آنها حساسیت داشته باشیم در نشست ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور ابعاد بودجه ۹۹ (درآمدی، هزینه‌ای، اولویت‌ها، تأثیر اقتصادی) بررسی شد رئیس سازمان برنامه و بودجه: هدف اصلی بودجه ۹۹، گشایش در معیشت و اقتصاد مردم است نوبخت: حدود ۱۰ میلیارد دلار با قیمت ۴۲۰۰ تومان برای کالا‌های اساسی پرداخت می‌شود معاون اقتصادی رئیس جمهور: وزارت صمت، بانک مرکزی و گمرک وظیفه نظارت بر روند تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی و جلوگیری از رانت حاصل از آن را به عهده دارند بانک مرکزی از افزایش ساعت کار صرافی‌‌های بانکی، شنبه تا چهارشنبه (تا ساعت ۱۷) و پنجشنبه (تا ساعت ۱۴) خبر داد مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس: معاملات زعفران در بورس كالا انجام مي‌شود وزیر بهداشت: در سال آینده ۶ هزار تخت به مراکز درمانی کشور اضافه می‌شود نام‌نویسی طرح اقدام ملی مسکن در سمنان، ایلام، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و خراسان رضوی از امروز آغاز می‌شود جانشین رئیس پلیس تهران از دستگیری ۱۱۷ تن از سارقان پایتخت در طرح «صاعقه ۳»‌ خبر داد
کد خبر : ۷۵۰۳۰۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
رئیس سازمان بهزیستی از حمایت همه جانبه معلولان و ساکنان مراکز نگهداری بر اساس بودجه در نظر گرفته شده قانونی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
قبادی‌دانا در گفتگو با ۱۸:۳۰ با بیان اینکه امروز (سه شنبه ۱۲ آذر) روز جهانی روز معلول است، گفت:در حال حاضر یک میلیون و ۵۰۰ هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی هستند که ۱۳ درصد آنها دارای معلولیت های مربوط به ناشنوایی و کم شنوایی، ۱۱ درصد معلولیت کم بینایی و نابینایی، ۳۹ درصد معلولیت های جسمی و حرکتی، ۲۴ درصد معلولیت ذهنی، پنج درصد معلولیت های مربوط به صوت و گفتار و هشت درصد دارای اختلالات روانی مزمن هستند.

رئیس سازمان بهزیستی از مشکلات مختلف و قانون مصوب حمایت از افراد معلولیت در سال ۹۶ گفت و افزود: نخستین بودجه حمایت از معلولان برای مهر و آبان به حساب سازمان بهزیستی واریز شده است.

قبادی دانا از حق پرستاری به افراد دارای معلولیت گفت و افزود: با دریافت این بودجه برای انجام ماده ۷ و ۲۷ قانون تخصیص یافت.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان افزایش ۲ و نیم برابری حق پرستاری معلولین ضایعه نخاعی گفت: این مبلغ از ۲۵۰ هزار تومان به ۵۵۴ هزار تومان افزایش یافته است.

روز جهانی معلولان

قبادی دانا با بیان اینکه ۴۷ هزار نفر در مراکز نگهداری، خدمات دریافت می‌کنند گفت: سازمان بهزیستی مبلغ حمایتی کسانیکه در مراکز نگهداری قرار دارند از ۷۷۰ هزار تومان به ۹۲۰ هزار تومان افزایش یافته است که این مبلغ به حساب مراکز نگهداری امروز واریز شد.

او از شارژ شدن کارت بهزیستی ۱۹۱ هزار ۵۰۰ خانوار معلولان در هر سه ماه خبر داد و گفت: بین ۳۶۰ تا ۴۸۰ هزار تومان برای بیکاری هر سه ماه شارژ می‌شود.
رئیس سازمان بهزیستی گفت: هر ساله تمام نوزادان در ۱۵ هزار مهد کودک تحت نظر سازمان بهزیستی غربالگری می‌شوند.
وحید قبادی دانا از مناسب سازی معابر شهری گفت و افزود: تا پایان امسال مراکز بهزیستی باید مناسب سازی شوند.
 
رئیس سازمان بهزیستی از پرداخت شهریه ۳۲ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو از مددجویان سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: ۵ آیین نامه دولت در حمایت از اشتغال مددجویان مصوب کرده است که یکی از آن‌ها معافیت معلولان از پرداخت حق بیمه است.
او از پرداخت الکترونیکی وجه حمایتی به کمک کد ملی گفت و افزود: خانواده‌هایی که دارای افراد معلول هستن برای دریافت مسکن در اولویت هستند. تا کننون ۱۱۶ هزار واحد مسکونی به خانواده‌های دارای معلول تعلق گرفته است.
سازمان بهزیستی و خدمات حمایتی از معلولان

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولین در ارتباط تلفنی با ۱۸:۳۰ از کمک به حل مشکلات مناسب سازی اماکن گفت و افزود: چرا روز ۲۰ مهر روز اسکان معلولان از تقویم کشور حذف شده است.
 
محمودنژاد گفت: چرا وزارت بهداشت بودجه حمایت از معولان را از دولت دریافت می کند اما از اجرای ماده ۶ قانون حمایت از معلولان را اجرا نمی کند.
او گفت: طبق قانون تمام مراکز ورزشی باید برای معلولان رایگان باشد.
 
برچسب ها: معلول ، بهزیستی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۰°