احتمال باران اسیدی در مشهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:14 - سه‌شنبه 21 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۰۴۰۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹
حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با هشدار درباره احتمال باران اسیدی فردا در مشهد، از هموطنان خواست از قرارگرفتن در معرض آن اجتناب کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کارشناسان هواشناسی برای فردا چهارشنبه در شهر مشهد احتمال بارش باران پیش‌بینی کرده‌اند که به مردم توصیه می‌شود به خاطر اسیدی بودن این باران، از قرار گرفتن در معرض آن اجتناب کنند.

 تورج همتی افزود: به خصوص بارندگی اولیه به دلیل اسیدی بودن باران موجب سوزش چشم افراد در معرض باران خواهد شد، بنابراین شهروندان مشهدی با استفاده از چتر و یا تردد نکردن در زیر باران از عوارض ناشی از تماس با باران اسیدی فردا در این شهر جلوگیری و از خود محافظت کنند.

او  ادامه داد: دی اکسید گوگردی که در هوای فعلی مشهد وجود دارد به دلیل ماهیت اسیدی اش بر اثر رطوبت ناشی از باران موجب سوزش چشم خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: طی امروز عصر میانگین شاخص کلی کیفیت هوای کلانشهر مشهد به صورت لحظه‌ای به کمتر از عدد ۱۰۰ ای. کیو. آی کاهش یافته است که این امر از بهبود نسبی هوای این کلانشهر نشان دارد.

همتی افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده و روند کاهش آلاینده‌ها فردا احتمال تعطیلی مدارس کمتر خواهد بود.

او ادامه داد: تا پایان امشب پایداری جوی چند روزه هوای مشهد که موجب آلودگی هوا و تجمیع آلاینده‌ها شده بود از بین می‌رود و البته در خصوص تعطیلی مدارس هنوز نمی‌توان اظهار نظری قطعی کرد و کارگروه کاهش آلودگی هوا باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند.

هوای مشهد از روز ششم آذر ماه تا کنون به مدت هفت روز پیاپی آلوده بوده است که این آلودگی هوا موجب تعطیلی مدارس در مقاطع مختلف از روز شنبه نهم تا امروز در دو نوبت صبح و عصر شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۸°