دیدار رئیس ستادکل نیروهای مسلح با معاون روابط بین‌الملل ارتش چین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:15 - جمعه 17 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۰۴۴۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
سرلشکر محمد باقری در دیدار با سپهبد شائو یوئان مینگ از تدوین و ارائه همکاری راهبردی ۲۵ساله به مقامات چینی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: سند مهمی در جمهوری اسلامی ایران درباره راهبرد روابط ۲۵ ساله دو کشور تدوین و به مقام‌های چین نیز ارائه شده است.
 
سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار سپهبد «شائو یوئان مینگ» معاون روابط بین‌الملل ارتش چین و رئیس کمیسیون مشترک نظامی ایران و چین با بیان اینکه روابط دو کشور رو به توسعه است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی روابط ایران و چین را راهبردی می‌دانند و رئیس جمهور چین هم چنین نگرشی را به این روابط دارد.
 
وی با تأکید بر اینکه اراده دائمی دو کشور بر توسعه روابط است، تصریح کرد: نگاه برخی کشور‌ها و دشمنی‌هایی که وجود دارد، تأثیری بر روابط ما نخواهد داشت و امیدوارم نگاهی که مقام‌های چین به این سند در تنظیم روابط دارند و پاسخی که به این پیشنهاد راهبردی ما می‌دهند، باعث ادامه مسیر توسعه‌ای روابط باشد.
 
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با تأکید بر اینکه تهدید‌ها و علایق مشترکی میان ما و چین وجود دارد، ادامه داد: زمینه‌های همکاری بسیار متنوعی برای همکاری نیرو‌های مسلح دو کشور وجود دارد و امیدوارم با تلاش جنابعالی به‌عنوان رئیس چینی کمیسیون مشترک دو کشور، در همه زمینه‌ها بتوانیم روابط را توسعه دهیم.
 
سپهبد شائو یوئان مینگ، معاون روابط بین‌الملل ارتش نیز در این دیدار سفر چندی قبل سرلشکر باقری به چین را سفری بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: این سفر همکاری‌های نیرو‌های مسلح دو کشور را به صورت مطلوب پایه‌ریزی کرد.

او که در ادامه سفر به تهران و شرکت در اجلاس دومین کمیسیون مشترک نظامی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین، با مقامات سیاسی و نظامی کشور دیدار کرده بود، روابط بلندمدت نظامی بین نیرو‌های مسلح دو کشور و تهدید‌های مشترک در آسیای غربی و دریای چین جنوبی را بسیار با اهمیت اعلام کرد.

در اجلاس دوم کمیسیون مشترک نظامی ایران و چین، برنامه‌های همکاری نظامی در سال ۱۳۹۹ مورد بحث و توافق قرار گرفت.
برچسب ها: باقری ، چین ، ستاد مشترک
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°