عزم بانکها در پرداخت خسارت کشاورزی مناطق سیلزده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:45 - پنجشنبه 08 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۰۴۴۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی: 150 هزار پرونده در بخش کشاورزی مناطق سیلزده به بانکها معرفی شد که تاکنون 50 هزار پرونده بالغ بر 410 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان پرداخت شده که عزم بانکها تسریع در پرداخت مطالبات است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

موسوی مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی گفت: از 13 هزار و 710 میلیارد تومان خسارت کشاورزی حدود 52 دردصد به زراعت، 8 درصد باغبانی، 14 درصد طیور و 26 درصد نیز مربوط به زیرساخت های بخش کشاورزی بود که اقدامات گسترده ای در حین سیل انجام شد.

پرداخت تسهیلات خسارات سیل نیازمند سرعت عمل بیشتر بانکها

موسوی گفت: اولین اقدام جهت خروج آب از اراضی کشاورزی بود که 80 درصداز 313 هزار هکتار اراضی زراعی به وسیله پمپ انجام شد و 350 هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت دوم رفت.

او افزود:جاده های بین مزارع رگلاژ شد و با پشتیبانی دولت 2 هزار و 691 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان بخش کشاورزی انجام شد. همچنین از 240 هزار پرونده، 190 پرونده در کارگروه های استانی به تصویب رسید و 815 میلیارد تومان از 153 پرونده به کشاورزان پرداخت شده است.

او افزود: در خوزستان 86 درصد پرونده های برای کمک های بلاعوض تکمیل و در حال انجام شده است. 150 هزار پرونده با هزار و 300 میلیارد تومان نیاز تسهیلاتی نیز به بانکها معرفی شده است که از این تعداد 50 هزار پرونده با 410  میلیارد تومان به پرداخت رسیده است.

در خوزستان از 18 هزار پرونده معرفی شده به بانک 3 هزار پرونده به مرحله پرداخت رسیده که عزم بانکها را در تسریع پرداخت ها می طلبد.

موسوی گفت: در استان لرستان؛ 31 هزار پرونده مورد بررسی میدانی و 28 هزار پرونده کشاورزی در کارگروه  استان تصویب شده است که 14 هزار پرونده به پرداخت رسیده  است. بیش از 50 درصد منابع در اختیار استان لرستان قرار گرفته است. 12 هزار پرونده به بانکهای عامل معرفی شده است که تاکنون 4 هزار پرونده عمیاتی شده است.

او افزود: در گلستان 100 میلیارد تومان بلاعوض، 120 میلیارد تومان تسهیلات عملیاتی و پرداخت شده است. در زیرساخت ها نیز اقدمات گسترده ای انجام شده است. او افزود: بانک کشاورزی و توسعه تعاون همکاری بیشتری در پرداخت ها داشته اند و 35 درصد پرونده ها پرداخت شده است.

حیدر مطاعی معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: اقداماتی که در طول 8  ماه گذشته بعد از وقوع سیل انجام شده عبارتتد از: با توجه به اینکه حدود 15 هزار کیلومتر از راههای کشور و 7 هزار و 80 دستگاه پل و آب رو تحت تاثیر سیل خسارت دیدند که با کمک دولت  همه امکانات برای بازگشایی و راهگشایی انجام شد و با این وسعت خرابی در حداقل زمان ممکن امکان تردد مجدد برقرار شد.

پرداخت تسهیلات خسارات سیل نیازمند سرعت عمل بیشتر بانکها

او افزود: در مراحل اولیه براورد خسارات انجام شد که برای حمل و نقل بالغ بر 3 هزار و 500 میلیاردتومان برآود خسارت شد و همزمان با عملیات اجرایی بخش دولتی و خصوصی کار متوقف نشده و در حال انجام است. در بخش راهداری 615 پروژه تعریف شده که مراحل قانونی را طی کرده اند و از پیشرفت 35 درصدی برخوردارند.

او افزود: در خوزستان، محورهای شریانی ابتدا در اولویت قرار گرفت و انجام شده است و سعی بر این است در حداقل زمان ممکن تمامی پروژه ها به انجام برسد. 

مطاعی افزود: در لرستان برای تکیمل پل ها اولویت با مراکز و مناطق پرجمعیت بوده است. تمام مسیر خرم آباد نیز آسفالت شده است و برای تکمیل پل دختر به خرم آباد نیاز به هزار میلیارد تومان اعتبار است.

او درباره استان گلستان نیز گفت: 95 نقطه از 97 نقطه جاده ای آسفالت شده است. 110 میلیارد تومان از منابع به استان ابلاغ شده است، پیشرفت ها نیز قابل قبول است .

پرداخت تسهیلات خسارات سیل نیازمند سرعت عمل بیشتر بانکها

فاضل عبیات معاون عمرانی استاندار خوزستان در ارتباط تصویری گفت: 220 کیلومتر از 600 کیلومتر سیل بندها ضروری بوده که از این مقدار 100 کیلومتر انجام شده و مابقی در دست انجام است. در آب و فاضلاب نیز پروژه ها به مناقصه گذاشته شده و پیمانکار مشخص شده است.

در خسارت کشاورزی پیشرفت خوبی داشته ایم و از بین 4 هزار پرونده باقی مانده 1200 پرونده مشکلاتی از پژوهشگاه فضایی عنوان شده که حل خواهد شد کار رفع هم پوشانی ها هم انجام شده است و تا هفته آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

2 هزار و 100 کیلومتر از راهها متاثر از سیل بوده که دچار خسارت شدند که برخی از پروژه ها اغاز شده و پیشرفت خوبی داشته اند.

در دشت آزادگان و حمیدیه پل هایی باید در جاده ها نصب شود که در دست اقدام است. بیش از 30 مناقصه در حال برگزاری است که با اتمام آنها بخش راهها تکمیل خواهد شد.

پرداخت تسهیلات خسارات سیل نیازمند سرعت عمل بیشتر بانکها

امیری معاون عمرانی استاندار لرستان در ارتباط تصویری گفت: 11 دستگاه پل بزرگ بعد از سیل احداث شده و 3 دستگاه پل نیز در دست احداث است ؛ یکی در روستای  کیان آباد است که تا 10 روز آینده تردد برقرار خواهدشد ولی تا دهه فجر به بهره برداری کامل خواهد رسید، پل حیات الغیب نیز ساخته شده ولی تا پایان سال نصب آن به طول خواهد انجامید همچین پل پران پرویز نیز در دست احداث است که تا پایان فروردین سال بعد تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

او افزود: 160 پل نیز در دست احداث و تعمیر است که با تکمیل انها مشکلات برطرف می شود. برای تکمیل پل ها و راههای ا ستان نیاز به اعتبارات بیشتری است.

پرداخت تسهیلات خسارات سیل نیازمند سرعت عمل بیشتر بانکها

هادی حق‌شناس استاندار گلستان در راتباط تصویری گفت: در بخش کشاورزی مرحله اول به اتمام رسیده است و 100 میلیارد و 170 میلیون تومان پرداخت شده است. در بخش تسهیلات از 252 میلیارد تومان معرفی شده به بانک ها 120 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است و بخش دوم نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

او افزود: مرحله اول پرداخت تسهیلات بلاعوض به اتمام رسیده است. همچنین در بخش راهها 95 نقطه به اتمام رسیده است، 2 نقطه ها کانال آب و پل بوده که در حال اتمام است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۵°