گزارش ۳۰۰ صفحه‌ای برای استیضاح ترامپ

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:17 - دوشنبه 05 اسفند 1398
کد خبر : ۷۵۰۴۸۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
گزارش اولیه تحقیق درباره استیضاح رئیس جمهور آمریکا در کمیته مجلس نمایندگان تایید و برای بررسی به کمیته قضایی این مجلس ارسال شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این گزارش ۳۰۰ صفحه‌ای که مبانی استیضاح ترامپ را تشکیل می‌دهد، امروز در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا بررسی می‌شود. در این گزارش ترامپ به سوء استفاده از اهرم فشار ریاست جمهوری علیه اوکراین برای کسب منافع سیاسی در انتخابات سال ۲۰۲۰ متهم شده است. ترامپ همچنین متهم شده در تلاش‌های گسترده برای کارشکنی در روند تحقیقات استیضاح و جلوگیری از دسترسی مجلس نمایندگان به شاهدان و اسناد کلیدی مشارکت داشته است.

مایک پنس معاون اول رئیس جمهور آمریکا انتشار گزارش کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان را درباره تحقیقات استیضاح ترامپ همزمان با نشست ناتو در لندن، شرم آور دانست. مایک پنس گفت: آنچه در کنگره همزمان با برگزاری اجلاس ناتو در لندن می‌گذرد، یک لکه ننگ است.

سخنگوی کاخ سفید هم گزارش مجلس نمایندگان آمریکا را گزارشی «دروغین» خواند. " استفانی گریشام " گفت: این گزارش شبیه "پرسه‌زنی‌های یک وبلاگ‌نویس زیرزمینی" است که "برای اثبات چیزی بدون مدرک تلاش می‌کند.

اعتراض مقامات کاخ سفید در حالیست که مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ و وکلایش دعوت کرد در نشست‌های تحقیقات استیضاح شرکت کنند، اما ترامپ این درخواست را رد کرد.
برچسب ها: ترامپ ، گزارش 300 ، استیضاح
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°